За час проведення рейдів зафіксовано майже 100 підпалів рослинності

Дата: 24.11.2021 13:02

За час проведення рейдів, з метою запобігання спалювання сухої рослинності, Бригадою по здійсненню контролю за дотриманням вимог спалювання сміття різного походження на території Корсунь-Шевченківської територіальної громади зафіксували майже 100 підпалів рослинності.

Вдалося виявити осіб, що вчинили самовільне спалювання листя, сухої рослинності чи її залишків зокрема:

• більше чим 70 особам – правопорушників були запрошені на адміністративну комісію для притягнення до відповідальності відповідно до статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
  • більшість громадян які одразу усвідомили та знешкодили порушення були в усній та письмовій формі попереджені про правопорушення та можливе притягнення до відповідальності.

Люди не замислюються над шкідливістю своїх вчинків.

При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється приблизно 9 кілограмів мікрочастинок диму. Впливає на зміну клімату. Крім цього, у вогні згоряють сміття, пластикові пляшки, залишки добрив і отрутохімікатів, утворюючи токсичні, хімічні сполуки, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини, посилюють негативний перебіг хронічних захворювань. При спалюванні виділяється бензопірен, що може викликати ракові захворювання. (Бензопірен виділяється під час знищення вогнем сухого листя восени. Спалені рослинні залишки починають тліти і всередині з'являється бензопірен – вуглеводень, що викликає ракові захворювання у людському організмі, провокує бронхіт, алергічні реакції на шкірі.)

Також при спалюванні сухої рослинності та її залишків знищується верхній родючий шар ґрунту, тварини, які живуть у ґрунті, на полях чи навіть лісі, птахи, які гніздяться на землі та в очеретах, знищується насіння рослин, які віднесені до Червоної книги України, пошкоджуються кора та гілки рослин, які ростуть поруч з місцем спалювання.

Кожен акт підпалу – це злочин проти людини і природи.