Жителям території Корсунь-Шевченківської територіальної громади.

Дата: 18.12.2021 23:17

Відділ екології та охорони навколишнього середовища рекомендує, звертатись до міської ради для отримання Ордера (дозволу) на видалення зелених насаджень, які заходяться на прилеглій території до приватної власності чи на території громади.

Адже при видаленні зеленого насадження без Ордера порушується чинне законодавство, та передбачена відповідальність за порушення встановлених правил видалення зелених насаджень, а саме:

Згідно статті 153 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За знищення або пошкодження зелених насаджень без дотримання встановленого порядку в населених пунктах, невжиття заходів для їх охорони, а також самовільне перенесення в інші місця під час забудови окремих ділянок, зайнятих об’єктами озеленення, передбачається адміністративна відповідальність у вигляді накладення адміністративного штрафу:

• на громадян – 170 – 510 гривень;

• на посадових осіб або фізичних осіб – підприємців – 510 – 850 гривень.

Відповідно ч.1 ст. 28 Закон України «Про благоустрій населених пунктів» , охороні та відновленню підлягають усі зелені насадження в межах населених пунктів під час проведення будь-якої діяльності, крім зелених насаджень, які висаджені або виросли самосівом в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв.

«Правила благоустрою на території Корсунь-Шевченківської територіальної громади», а саме пункти:

- п. 6.7.8. Видалення (знесення), висадка, пересадження дерев, кущів, газонів і квітників здійснюється у встановленому законодавством України порядку, за наявністю дозволу (рішення, ордеру) виданого Виконкомом міської ради.

- п. 6.7.3. Санітарне очищення дерев, які є небезпечними для людини і його нерухомого майна, дерев-сухостоїв, виконується виключно на підставі рішення Виконавчого комітету міської ради. Порушення цієї вимоги спричиняє покладання на винного адміністративній відповідальності і відшкодування шкоди у визначеному законодавством порядку.

- п. 7.1.1. На об'єктах благоустрою забороняється виконувати земляні, будівельні та інші роботи без дозволу (ордера), виданого в установленому законодавством порядку.

Постанова затверджена КМУ від 01.06.2006 р. №1045 «Про затвердження Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах»

- п. 3. Видалення зелених насаджень на території населеного пункту здійснюється:

? за рішенням виконавчого органу сільської, селищної, міської ради на підставі ордера;

? на підставі документів, визначених статтями 35-37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»;

? за наявності дозволу на виконання будівельних робіт отримання замовником та генеральним підрядником чи підрядником (якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) інших документів дозвільного характеру для видалення зелених насаджень у межах будівельного майданчика не вимагається.

- п. 4. Підставою для прийняття рішення компетентним органом є заява про видалення зелених насаджень, подана юридичною чи фізичною особою (далі комісійно згідно Порядку).

Окрім сплати адміністративного штрафу, органами місцевої влади буде покладено обов’язок відшкодувати усі збитки, нанесені незаконним видаленням зелених насаджень, в тому числі вартість робіт виконаних відповідними організаціями, які можуть бути найнятті для відновлення благоустрою певної території. Розмір таких збитків органу місцевої влади може значно перевищити фактичну відновлювальну вартість зеленого насадження.

Зневаження обов’язком оформити в установленому порядку дозвіл на видалення навіть одного дерева або куща може призвести до неочікуваних наслідків.