Про порядок видалення ДЕРЕВ

Дата: 06.01.2022 11:54

Відділ екології та охорони навколишнього середовища виконавчого комітету Корсунь-Шевченківської міської ради наголошує, що видалення зелених насаджень, які заходяться на території громади чи прилеглій території до приватної власності здійснюється згідно чинного законодавства, а саме:

• Згідно  пункту 2 Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах (далі – Порядок) затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 № 1045, видалення зелених насаджень здійснюється у разі:

1. виконання підготовчих і будівельних робіт на об’єктах відповідно до статтей 35-37 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності»

2. знесення аварійних сухостійних і фаутних дерев, а також самостійних і порослевихдерех з діаметром кореневої шийки не більше як 5 сантиметрів;

3. ліквідації аварійної ситуації на інженерних мережах населеного пункту;

4. відновлення свілового режиму в приміщенні, що затіняється деревами;

5. проведення ремонтних робіт та експлуатаційних робіт в охоронній зоні повітряних ліній електропередачі на трансформаторній підстанції і розподільному пункті системи енергопостачання, мережі водо-теплопостачання та водовідведення, телекомунікаційні і кабельній електромережі;

6. досягненням дерева вікової межі;

7. провадженням господарської діяльності на території розсадників з вирощуванням декоративних дерев та кущів;

8. ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації.

• Згідно пункту 3 Порядку, видалення зелених насаджень на території населеного пункту здійснюється:

1. за рішенням виконавчого органу міської ради на підставі ордера;

2. на підставі документів, визначених статтями 35-37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»;

3. за наявності дозволу на виконання будівельних робіт отримання замовником та генеральним підрядником чи підрядником (якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) інших документів дозвільного характеру для видалення зелених насаджень у межах будівельного майданчика не вимагається.

• Згідно пункту 4 Порядку, підставою для прийняття рішення виконавчим комітетом міської ради є:

1. заява про видалення зелених насаджень, подана юридичною чи фізичною особою до міської ради (протягом двох робочих днів розписана на відділ екології) ;

2. запит до територіального органу Держекоінспекції та членів комісії з питань обстеження зеленого насадження (сформований протягом двох робочих днів);

3. отримання у письмовій формі повідомлення (відповіді) про включення свого представника до складу комісії від Державної екологічної інспекції (протягом п’яти  робочих днів);

4. затверджується склад комісії із/без участі Держекоінспекції після надходження повідомлення (протягом трьох днів)

5. комісія обстежує стан зелених насаджень та їх відновну вартість (протягом п’яти  робочих днів);

6. голова комісії готує проект рішення на засідання виконавчого комітету про видалення зелених насадженнь (протягом п’яти  робочих днів);

7. після надходження зазначеного проекту рішення (у місячний строк) про видалення зелених насадженнь приймається відповідне рішення і видається наступного дня заявнику копія для оплати відновної вартості зелених насаджень, що підлягають видаленню. (Сплата не проводиться згідно п. 6 Порядку);

8. Ордер на видалення зелених насаджень дійсний на протязі року та видається не пізніше наступного робочого дня після отримання рішення (сплати відновної вартості зелених насаджень);

9. Після затяжного паперового процесу згідно Ордеру про видалення зеленого насадження заявник чи комунальне підприємство проводить необхідні заходи із видалення зелених насаджень та благоустрою території.

Додатково повідомляємо, на сьогодні нормативно-правовими актами України визначено три процедури видалення насаджень:

1. Видалення зелених насаджень в межах населеного пункту проводиться у відповідності до Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 № 1045;

2. Утримання та збереження полезахисних лісових смуг, розташованих на землях сільськогосподарського призначення проводиться у відповідності до Правил утримання та збереження полезахисних лісових смуг, розташованих на землях сільськогосподарського призначення затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 650 (далі – Правила).

Пунктом 3 Правил визначено, що землекористувачами проводяться заходи з утримання та збереження полезахисних лісових смуг на підставі обстежень Комісією з метою визначення необхідності проведення невідкладних заходів з поліпшення санітарного стану полезахисних лісових смуг, які втрачають свої захисні функції.

Для обстеження насаджень у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, їх охоронних зон, земель, зарезервованих для заповідання, та об’єктів Смарагдової мережі до складу Комісії включається також представник структурного підрозділу у сфері охорони навколишнього природного середовища обласної держадміністрації.

3. Основні вимоги до здійснення лісогосподарських заходів визначені Лісовим кодексом України, постановами Кабінету Міністрів України від 23.05.2007 № 761 "Про врегулювання питання щодо спеціального використання лісових ресурсів", від 12.05.2007 № 724 "Про затвердження Правил поліпшення якісного складу лісів", від 27.07.1995 № 555 "Про затвердження Санітарних правил в лісах України".

Згідно статті 153 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Видалення зеленого насадження без Ордера є порушенням, тому передбачається адміністративна відповідальність у вигляді накладення адміністративного штрафу:

• на громадян – 170 – 510 гривень;

• на посадових осіб або фізичних осіб – підприємців – 510 – 850 гривень.