Всесвітній День книголюбів.

Дата: 10.08.2022 08:48

Всесвітній День книголюбів відзначається 9 серпня кожного року. Це неофіційне свято, головною метою якого є заохочення бібліофілів до читання та літератури. Слово "бібліофіл" походить від грецьких "бібліон" і "філеа", що в перекладі - "книга" і "схильність, або сильна пристрасть", а в підсумку - "книголюб". Людям радять відкласти смартфони та взяти до рук книгу, щоб почитати. День книголюбів широко відомий у світовому масштабі, однак його походження і засновник досі залишаються невідомими.

Святкувати День книголюбів можна по різному: відвідати бібліотеку, купити нову книгу, про, яку ви давно мріяли, переглянути свою домашню бібліотеку, влаштувати сімейний вечір читання казок для дітей або обговорення нещодавно прочитаного із своїми друзями за чашечкою кави. Якщо у вас виникне бажання привітати із святом книголюба, подаруйте йому щось пов’язане з книгами: симпатичну закладку, книжкову поличку, книжку про яку давно мріяє або подарункове видання улюбленої книжки з автографом автора. При цьому пам’ятайте, що головне завдання Дня книголюба- популяризувати читання. Цікаві факти про книги та книголюбів:

Як свідчать археологічні відкриття, перші книги з’явилися більше 2 тисяч років тому і були виготовлені із дерева та воску;

Найдревніша книга була написана близько 5,5 тисяч років тому і називається папірус Прісса;

Найпопулярнішою книгою вважається «Біблія», другою- збірник цитат Мао Цзедуна, а третьою- «Володар кілець»;

Найбільш загадкова книга - середньовічний рукопис Войнича, який за версією спеціалістів, описує рослини. Його до цього часу не розшифрували, тому, що він написаний невідомою мовою , а описаних рослин немає на Землі;

В книзі «Мандри Гулівера» Джонатан Свіфт описав деякі закони небесної механіки за сто років до того, як про них дізнались астрономи;

Пристрасними колекціонерами книг були:

Ассирійський цар Ашшурбаніпал (VII століття до н. е.), який зібрав у своєму палаці десятки тисяч тогочасних письмових джерел та пам'яток.

Відомий давньоримський політик, красномовець і філософ Цицерон, який сказав: "Якщо хтось має садок і бібліотеку, то він має все, що потрібно";

Американський пастор Річард Воррен з Каліфорнії, бібліотека якого налічує 2381 книжка з авторським підписом;

Легендарний німецький "король моди" – кутюр’є Карл Лагерфельд, книгозбірня якого налічувала 300 тисяч примірників. Для того, щоб розмістити свою бібліотеку, зірковому дизайнеру знадобилося сім квартир.

Публічна бібліотека Корсунь-Шевченківської міської ради запрошує любителів книги відзначити Всесвітній день книги разом!!!