Пошук

"Липовий плач"

Дата: 09.07.2024 11:32
Кількість переглядів: 46

Протягом попереднього тижня до міської ради надходили численні звернення стурбованих громадян щодо звичного природного явища “липового плачу”. Зауважуємо, що звичного. Вчені - ботаніки називають це явище "гутація", від латинського слова гутта, що означає "крапля".

Встановлено три головних причини того, що "липа плаче":

1 - так дерево позбавляється від зайвої вологи у перезволоженому грунті і, відповідно, від зайвих соків в деревині. З кінчиків листових прожилок виділяється у вигляді крапель деревний сік і падає на землю.

2 - буває значне ураження липи великими колоніями попелиці, ті гризуть листя липи, після чого з пошкоджених жилок листа випливає солодкий сік. Попелиця п'є сік, який, змішуючись з екскрементами попелиці теж капає на землю. Як наслідок розвиваються дріжджові грибки, в такому випадку "сльози" липи мають неприємний запах.

3 - ця версія, навпаки, пов'язана з сильно сухим повітрям. У спеку липа, виділяючи сік, таким чином захищає листя від висихання. У цьому випадку досить дерево полити і "липовий плач" припиниться.

Очевидно, що погодні умови у нашому місті протягом попереднього тижня спровокували саме таку захисну реакцію рослин. На сьогодні ж ситуація стабілізувалась й від «липового плачу» не залишилось а ні сліда.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора