Пошук

м.Корсунь-Шевченківський

Місто Корсунь-Шевченківський знаходиться на північному заході Черкаської області за 70 км. від Черкас і за 146 км. на південь від Києва по обидва боки р. Рось, яка відноситься до басейну р. Дніпро.

Місто засноване у 1032 р., здобуло Магдебурзьке право 8 лютого 1585, сучасний статус міста – центру Корсунь-Шевченківського району має з 1938 року. До міської ради входять також села Гарбузин і Саморідня. Кількість населення міста  18,6 тис. осіб. Площа міста  118,65 км².

Місто перетинає автотраса Київ – Знам’янка – Дніпропетровськ. Місто має залізничну станцію «Корсунь» Південно-західної залізниці.
Окрасою Корсуня є палацо-парковий ансамбль, який входить до складу Корсунь – Шевченківського державного історико-культурного заповідника. У 2005 році м. Корсунь-Шевченківський включено до Державної програми «Золота підкова Черкащини».
На території сучасного міста виявлено поселення трипільської культури, доби бронзи та скіфських часів, могильник і 4 поселення черняхівської культури.
Згідно легенди назва міста походить від Кримського Корсуня (Херсонеса), вихідці з якого після хрещення були св’ященниками Київської десятинної церкви і отримали від князя Володимира право збирати данину в поселенні над Россю, якому дали назву рідного міста.
В 1032 році князь Ярослав Мудрий для захисту південних кордонів Київської Русі від набігів тюркських кочівників заснував місто-фортецю Корсунь на березі річки Рось, що була природною перешкодою.
Під час другої світової війни в районі відбулася одна з найбільших операцій по оточенню і знищенню ворожого угруповання – Корсунь – Шевченківська битва. В честь переможної битви Корсунь – Шевченківський нагороджений орденом Вітчизняної війни І ступеня.
Земельний фонд міської ради становить 7,1 тис. га. Сільськогосподарські угіддя займають 5,1 тис.га. Площа земель лісового фонду міської ради становить 1,3 тис. га
Загальна площа водоймищ міської ради складає 90 га , з них ставки займають 24 га, річки, струмки 66 га.
У місті працюють підприємства: ВАТ ВО «Восход», ТОВ ВО «Верстатопром», ВАТ «Корсунь-Шевченківське «Хлібоприймальне підприємство», ТОВ «Корсунь-Шевченківська швейна фабрика», ДП «Гранкар’єр «Сівач», ВАТ «Корсунь-Шевченківський маслозавод», ВАТ «Украгровибухпром», ТОВ «Агрофірма «Доступ», Держлісгосп, 4 підприємства каменеобробки та ін.
На території міської ради  працюють 4 фермерських господарств та СТОВ АФ «Корсунь»,
Перевезення пасажирів та вантажні комерційні перевезення здійснюються ВАТ «АТП- 17-144» та фізичними особами-підприємцями.
Торгівельну діяльність в місті здійснюють 167 об’єктів торгівлі різних форм власності,
На території міста зареєстровано 125 суб’єкти підприємницької діяльності – юридичні особи, 1160 фізичні особи-підприємці.
Комунальні послуги надають 4 підприємства житлово-комунального господарства.
На території міста діє низка об’єктів соціально-культурного призначення: ліцей, гімназія, школа-інтернат, 3 загальноосвітні школи, педагогічне училище, 4 дошкільні навчальні заклади, палац дітей та юнацтва, дитяча юнацько-спортивна школа, дитяча школа мистецтв, районний будинок культури, 2 бібліотеки, районна лікарня, територіальний центр по обслуговуванню одиноких престарілих громадян.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора