Основні завдання відділу

1. Участь у розробленні правил, щодо екології й охорони довкілля на території міської ради, та запровадження їх в роботі згідно чинного законодавства.

2. Участь у розробленні та виконанні міських програм в галузі екології та охорони довкілля.

3. Надання пропозицій та участь у підготовці документації щодо розпоряджень стосовно компетенції відділу.

4. Організація роботи щодо забезпечення конституційних та законних прав громадян та юридичних осіб щодо компетенції відділу відповідно до кодексів, законів України та інших нормативних актів України.

5. Здійснення безпосередньо та разом з відповідними державними органами контролю за екологією та охороною довкілля й дотримання чинного законодавства.

6. Забезпечення діяльності, спрямованої на поліпшення екологічного стану і запобігання забрудненню довкілля в межах Корсунь-Шевченківської територіальної громади.

7. Забезпечення реалізації державної політики у сфері екології та охорони довкілля та ефективного використання природних ресурсів.

8. Координація діяльності спеціально уповноважених державних органів управління з питань охорони природи, підприємств, установ і організацій, незалежно від форми власності і підпорядкування на території Корсунь-Шевченківської територіальної громади у галузі екології та охорони довкілля.