Щодо комплексних заходів боротьби з амброзією полинолистою

Дата: 20.05.2021 10:55

У зв’язку з настанням періоду цвітіння амброзії полинолистої збільшується ймовірність виникнення негативного впливу на здоров’я людей, довкілля та  призводить до великих втрат в сільському господарстві.
З метою недопущення розповсюдження карантинного бур'яну та з метою забезпечення збалансованих, комплексних заходів боротьби з амброзією полинолистою, пропонуємо посилити контроль щодо проведення агротехнічних заходів, керівникам сільськогосподарських підприємств та населенню Корсунь - Шевченківської територіальної громади, додаємо Методичні рекомендації :
1.    У населених пунктах:
1.1    Створення штучних фітоценозів з багаторічних трав у «вогнищах» амброзії. Даний метод заснований на здатності багаторічних трав пригнічувати рослини амброзії і зменшувати її чисельність (підсів багаторічних низькорослих або газонних трав);
1.2    Систематичне скошування рослин амброзії з початку вегетації (квітень-травень) до цвітіння ( кінець червня – початок серпня);
1.3    Виривання рослин амброзії з коріння та їх знищення шляхом подрібнення з наступним захороненням решток у санітарних ямах;
1.4    Знищення рослин амброзії на засмічених присадибних ділянках агротехнічним методом (перекопування або приорювання ґрунту з подрібненням рослинних решток) та з наступним висівом на цих ділянках багаторічних низькорослих або газонних трав.
2.У полях сівозміни :
2.1    Дотримання технології обробітку ґрунту, що включає своєчасний передпосівний обробіток, оптимальні строки сівби, догляд за посівами, збирання тощо;
2.2    Застосування для обприскування гербіцидів відповідно до Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні;
2.3    Дотримання сівозміни, обов’язків висів просапаних культур та багаторічних трав, що повинні чергуватися;
Категорично забороняється:
1.    Висівати засмічене карантинними бур’янами насіння сільськогосподарських культур;
2.    Вивозити засмічену продукцію ;
3.    Використовувати на корм тваринам зерновідходи, які містять насіння карантинних бур’янів, без запарювання або розмелення.
ПОПЕРЕДЖЕННЯ !
Невиконання фізичними та юридичними особами Ст. 16 ЗУ Про карантин рослин та ст. 105 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тягне за собою накладання штрафу на громадян від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від восьми до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відділ екології та охорони навколишнього середовища виконавчого                                                                  комітету Корсунь-Шевченківської міської ради