Пошук

Перевірити правомірність відмови у прийнятті на роботу дуже легко

Дата: 10.02.2022 15:32
Кількість переглядів: 817

Рішення щодо прийому на роботу нового працівника, навіть за направленням служби зайнятості, приймається роботодавцем. Роботодавець може проводити співбесіди з кандидатами з метою визначення відповідності їх професійних знань, вмінь та навичок встановленим вимогам.

Як висновок такої співбесіди, роботодавець може прийняти рішення про прийом кандидата на роботу, а може і відмовити у прийомі.

Законодавство, надаючи роботодавцю право на прийняття остаточного рішення щодо прийому на роботу шукача, одночасно захищає його від неправомірної відмови у прийомі на роботу.

Зокрема, така заборона передбачена Кодексом законів про працю України. Забороняється відмовляти жінкам у прийнятті на роботу з мотивів, пов’язаних з вагітністю або наявністю дітей, віком до трьох років.

Якщо, все ж таки, така відмова відбувається, то роботодавець зобов’язаний повідомити про причину відмови у письмовій формі. Жінка може оскаржити відмову у судовому порядку.

Роботодавцям забороняється вимагати від осіб, які шукають роботу, подання відомостей про особисте життя.

В оголошеннях про вакансії, що зокрема друкуються у пресі чи розміщуються на сайтах, роботодавцям забороняється зазначати обмеження щодо віку кандидатів, пропонувати роботу лише жінкам, або лише чоловікам.

Маючи право на самостійний вибір претендента на роботу, роботодавці мають і обов’язок щодо дотримання квоти працевлаштування громадян окремих категорій.

Для них встановлена 4-відсоткова квота для працевлаштування людей з інвалідністю та 5-відсоткова квота для працевлаштування молоді, що вперше шукає роботу, осіб передпенсійного віку, осіб, звільнених після відбуття покарання, батьків з дітьми певного віку, дітей-сиріт, учасників бойових дій тощо.

Роботодавцям слід враховувати, що у разі відмови у прийомі на роботу людей квотних категорій, служба зайнятості повідомляє органи Держпраці про такі факти.

А якщо роботодавець не дотримується квоти, то такі відмови є підставою для накладання штрафної санкції.

Нагадуємо, що 8 січня 2022 року вступили в дію зміни до законодавства про рекламу згідно яким роботодавців штрафуватимуть за зазначення конкретної статі у вакансіях у десятикратному розмірі мінімальної зарплати на момент штрафу. На цей час в Україні мінімальна зарплата складає 6500 грн, отже штрафи складатимуть 65 000 грн, поки мінімальний розмір заробітної плати не виросте.

 

За повідомленням

Юридичного відділу

Черкаського обласного центру зайнятості

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора