14 травня Україна відзначає День пам'яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.

Дата: 14.05.2022 13:14

Пам'ятну дату в минулому році запровадила Верховна Рада України своєю постановою, яка була ухвалена 2 лютого.

У роки Другої світової війни Україна, окупована нацистами, стала одним із місць масового знищення євреїв та репресій проти цього народу. Українці, почасти ризикуючи своїм життям, відчайдушно рятували від смерті та концтаборів євреїв – своїх знайомих, сусідів чи просто незнайомих людей. Україна посідає четверте місце за кількістю Праведників народів світу. Це звання присвоюється ізраїльським Національним меморіалом Катастрофи та Героїзму особам, які за своєю національністю не були євреями, але з ризиком для власного життя рятували евреїв під час нацистської навали. Загалом, цього почесного звання удостоєні понад дві тисячі шістсот сімдесят українців.

Публічна бібліотека Корсунь-Шевченківської міської ради та бібліотеки-філії до цієї дати провели марафон історії «Українські рятівники» та поетичну годину «Кожен, хто врятував хоча б одне життя, для мене є героєм».

Ми знову переможемо і ніколи не забудемо!