Пошук

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ!

Дата: 19.05.2022 10:11
Кількість переглядів: 301

Вишиванка – це вишита візерунками сорочка, традиційний одяг українців. Раніше вишиванка була повсякденним одягом, але зараз її одягають на свята. Кожен регіон України має свою вишиванку, на якій відображено притаманні йому символи та цінності. Вишивані сорочки з різних частин країни різняться кольором ниток, що використовують для вишивання, а також орнаментом.

Вишиванки бувають чоловічі та жіночі і відрізняються місцем розташування візерунку. У жіночих вишиванках орнамент знаходиться на рукавах, комірі та внизу сорочки. У чоловічих сорочках вишиті лише комір та низ. Найпопулярнішими кольорами вишивки є червоний та чорний. Також використовували сині, зелені та золоті кольори.

Вишиванки – це особливий одяг, який має бути в кожного українця. У вишитій сорочці зберігається пам’ять українського народу та повага до його історії.

З нагоди Дня вишиванки,в бібліотеці для дітей відбувся черговий майстер-клас,де дітки виготовляли вишиванку з паперу та розповідали вірші про вишиванку.

Також,в бібліотеці представлена виставка-інсталяція "Скарби бабусиної скрині-Вишиванка",яка несе інформацію про вишитий етнічний одяг та українську вишивку,як своєрідний унікальний код українського етносу.

https://www.facebook.com/100022268533191/videos/1056472564942991/

Фото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора