Пошук

Заборона продажу алкогольних напоїв неповнолітнім

Дата: 30.11.2022 13:19
Кількість переглядів: 268

Законодавством України заборонено продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років (стаття 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального» – далі Закон).

 

Також, цією статтею визначено, що продавець пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів зобов’язаний отримати у покупця, який купує пиво (крім безалкогольного), алкогольні напої, слабоалкогольні напої, вина столові або тютюнові вироби, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку.

 

У разі відмови покупця надати такий документ продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів такій особі забороняється.

 

Відповідальність за продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які   не досягли 18 років передбачена Законом та Кодексом України про адміністративні правопорушення ( далі – КУпАП).

 

Так, згідно зі статтями 153, 17 Закону до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу – 6800 гривень.

 

Відповідно статті 156 КУпАП до працівника підприємства (організації) торгівлі або громадського харчування застосовується штраф від чотирьохсот до восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Тому, шановні підприємці громади, звертаємося до Вас з проханням неухильно дотримуватись норм чинного законодавства та не продавати пиво, алкогольні, слабоалкогольні напої, а також тютюнові вироби неповнолітнім!!

 

Шановні батьки та законні представники дитини!

Нагадуємо Вам, що за вчинення правопорушень і злочинів неповнолітніми настає адміністративна і кримінальна відповідальність. Просимо вас з усією серйозністю віднестись до комплексу заходів і більше уваги приділяти проведення дозвілля ваших дітей.

Майбутнє дітей залежить від нас, наше майбутнє – від них.

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора