16 днів проти насильства

Дата: 02.12.2022 12:06

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.

Метою проведення акції є привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізація партнерського руху органів державної влади, закладів освіти, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінок.

Дати початку та завершення акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

- 25 листопада - Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

- 1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

- 2 грудня - Міжнародний день боротьби з рабством

- 3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

- 5 грудня - Міжнародний день волонтера

- 6 грудня - Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі

- 9 грудня - Міжнародний день боротьби з корупцією

- 10 грудня - Міжнародний день прав людини.

Важливість акції «16 Днів проти насильства» полягає у тому, що у центрі уваги акції є людина.