14 грудня — День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Дата: 14.12.2022 12:20

Саме цього дня відбулася здача в експлуатацію саркофагу на аварійному четвертому реакторі Чорнобильської АЕС.

Серед ліквідаторів наслідків катастрофи були і жителі Корсунь-Шевченківської міської громади, які ризикуючи власним життям та здоров’ям захистили світ від радіаційного лиха.

Ліквідатори Чорнобильської катастрофи – приклад самопожертви та самовідданості. Велика вам подяка і низький доземний уклін за відвагу, патріотизм і мужній вчинок, який врятував людство у квітні 1986 року.

Сьогодні, біля пам'ятного знаку "Героям Чорнобиля" хвилиною мовчання та покладанням квітів вшанували пам'ять усіх загиблих ліквідаторів, схилили голови перед тими, хто віддав життя, відвівши біду від прийдешніх поколінь. Їх подвиг житиме вічно!

Шана та вдячність усім, хто прийняв на себе удар мужності, захисту та подвигу в час великих випробувань та заплатив власним здоров’ям і життям, рятуючи світ.

Чорнобильська атомна станція
Ти поховала в собі
Такі понад людські страждання,
Такі понад мірні труди!

Була для людей ніби пам'ятник
Загиблим і нині живим,
Ми думали-більше ніколи
Людей не злякає твій дим…

Та знову сигнал небезпеки,
По гострому лезу життя
Іде, а навколо пожежі,
Що вирвались із небуття.

І ліс, що насилу приспали,
Рудий, отой самий наш ліс,
Новою війною запалений,
У вічність чужинців поніс.

А поруч така ж небезпека -
Тепер Запорізька АЕС,
О, Господи, ти недалеко,
Пошли порятунок з небес!

Хто вивільнив грізну Пандору,
Того хай і знищить вона,
Щоб канула враз в тартар чорний
Страшна ненависна війна!

До Господа піде, що Боже,
Відновляться села й міста.
І станції в пильній сторожі
Дадуть нам і світла, й тепла!

Автор - дружина ліквідатора Людмила Каракай, 2022 рік