Пошук

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту відзначається 27-го січня, прийнятий на офіційному рівні Генеральною Асамблеєю ООН 1-го листопада 2005-го року.

Дата: 27.01.2023 11:48
Кількість переглядів: 86

Фото без опису

27 січня 1945 року війська 60-ї армії 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау на території сучасної Польщі. Через Аушвіц, за оцінками науковців, пройшли 1,3 мільйона людей. Понад мільйон із них загинули.

Голокост… Це страшне і нелюдське явище, яке відбувалося в період 1933-1945-х років, і що призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших нацменшин, породжене ненавистю і фанатизмом, затятим расизмом і принизливими забобонами, які панували тоді в нацистській Німеччині. Це трагедія Бабиного Яру, це сотні тисяч замучених і замордованих людських доль… І людство немає права забути про це, аби ніколи таке не повторилося. Адже подібним злочинам немає виправдання і терміну дії.

У Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту ми вшановуємо всіх невинно вбитих нацистами людей під час геноциду. У цей день Публічна бібліотека Корсунь-Шевченківської міської ради підготувала книжкову виставку «Трагедія, історія, пам’ять». Серед видань, представлених на виставці, і славнозвісна книга австралійського письменника Томаса Кініллі «Список Шиндлера», яка яскраво відтворює трагічні сторінки історії знищення людей.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора