Пошук

105-річниця бою під Крутами

Дата: 29.01.2023 11:20
Кількість переглядів: 145

Фото без опису

29 січня в Україні відзначатимуть 105-річницю бою під Крутами, котрий став для українського народу символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

105 років тому, 29 січня 1918 року, українці, ціною власного життя, стримали наступ більшовицької армії на Київ. За різними джерелами від 70-ти до 100-а молодих українських хлопців віддали своє життя за рідну державу.

Це була оборонна операція, яка зупинила на кілька днів наступ переважних сил ворога. Міжнародне визнання української незалежності – це те, чим завдячуємо героям Крут. Хоч вона проіснувала три роки, але був час безперервної боротьби за її збереження. У Крутах вирішувалася доля молодої української держави. Кілька сотень відважних юнаків та чоловіків зробили свій вибір – виступили проти російської військової агресії, стали на захист України. Вони були різного походження: діти селян, робітників, священників; військові, студенти, гімназисти. Хтось мав бойовий вишкіл, а хтось уперше взяв до рук зброю. Але всі вони розуміли головне – Україна потребує їхнього чину.

І тоді - понад 100 років тому, й тепер - ворог той самий. Подвиг крутянців став прикладом для захисників України в сучасній російсько-українській війні. Прикметно, що сміливість і жертовність крутянців порівнюють зі сміливістю та витривалістю оборонців Донецького аеропорту в теперішній російсько-українській війні. Тому Героїв Крут часто називають «першими кіборгами».

На початку березня 2022 року неподалік місця подвигу Героїв Крут знову відбулися бої захисників України з російськими окупантами, які наступали на Київ. Через 104 роки під Крутами наші війська зупинили наступ ворога, завдали йому болючих втрат, захистили місто Ніжин на Чернігівщині.

Крути – місце катувань і розстрілу 27 полонених студентської чоти, які, заблукали в темряві й повернулися до станції Крути, що на той час уже була зайнята більшовиками. За понад сто років у росіян не змінилися способи ведення війни. В сучасному збройному протистоянні армія РФ так само несе на окуповані території мародерство, масові вбивства, катування, ґвалтування, викрадення представників місцевого самоврядування, священників, журналістів, активістів.

Багато молодих патріотів – активних учасників відзначення дня пам’яті Героїв Крут зараз зі зброєю в руках крок за кроком наближають нашу перемогу. Тоді захисники української незалежності не змогли вистояти в боротьбі з переважними силами агресора. Сьогодні у нас є професійна, патріотична та вмотивована армія, міжнародна підтримка.

Сьогодні на захист України стали тисячі українців, які ще вчора були мирними людьми: вчителі, студенти, менеджери, бізнесмени, історики, співаки.

Попри те, що за 100 років не змінився ні ворог, ні його методи війни, ми маємо реальний шанс завершити цю боротьбу.

Напередодні Дня пам‘яті Героїв Крут

Публічна бібліотека Корсунь-Шевченківської міської ради запрошує пригадати цю трагічну і водночас легендарну сторінку в історії. Десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками. Відповіді на запитання спробуйте знайти в книгах під час перегляду книжкової виставки «Пам‘ятай про Крути!»

#букля_рекомендує

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора