Пошук

Розмитнення авто – одна з найбільш довгоочікуваних послуг в Дії.

Дата: 30.01.2023 16:18
Кількість переглядів: 86

Фото без опису

Розмитнення авто – одна з найбільш довгоочікуваних послуг в Дії. Багато українців хочуть купувати нові авто за кордоном і прозоро та без корупції ввозити їх в Україну.

Зараз триває робота над митною реформою: розробка законодавчої бази, послуги в Дії. Вона покаже, наскільки швидкою і прозорою може бути українська митниця. Але вже зараз ви можете поділитися фідбеком щодо реформи митної галузі і нової системи розмитнення авто.

Як відбувається розмитнення авто зараз? 

Зараз ціна розмитнення залежить від вартості автомобіля. Цим можуть зловживати, самі митники і люди, змінюючи вартість відповідно до характеристик, пошкоджень. А потім – зменшувати суму сплати митних платежів.

З новим законодавством цей підхід повністю зміниться. Для розрахунку ціни розмитнення пропонується використовувати лише сталі характеристики авто.

Як працюватиме нове законодавство у митній сфері?

По-перше, митний збір відбуватиметься за новою системою розрахунку. Ми створили калькулятор, де потрібно ввести всього три характеристики: рік виготовлення авто; тип двигуна; його об’єм (для бензинового або дизельного) або потужність (для електричного). Далі система автоматично розрахує вартість розмитнення авто.

Так, наприклад, за розмитнення Audi A3 2006 року, на дизелі, з об’ємом двигуна 2 літри за новою формулою треба буде заплатити 80 132 грн, замість 143 500 грн за старою формулою.

По-друге, антикорупційний ефект. Ми мінімізували людський фактор при розмитненні авто, тож процес на кордоні буде швидким та без можливої корупції. Цифровізація процесів при розрахунку митних платежів дозволяє враховувати лише об’єктивні показники, на які не може вплинути людина.

По-третє, після прийняття закону розмитнення стане набагато простішим, прозорішим і швидшим. Відповідно до нового законодавства розмитнення авто буде доступним в Дії. Як завжди, в декілька кліків. На це потрібно не більше 5 хвилин. Вводите VIN-код авто, а розрахунок відбувається автоматично. Потім з Дією буде швидше проведено митний контроль, митне оформлення і постановка на облік в сервіс центрі МВС. На цьому все.

Діліться зворотним зв’язком і вашими думками про нову систему розмитнення авто за посиланням: https://rozmytnennia.diia.gov.ua/

Допоможіть нам зробити сервіс зручнішим і ефективнішим, а роботу митниці – прозорою і швидкою.

Послугу реалізують Міністерство цифрової трансформації та Державна митна служба за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».

За інформацією Міністерства цифрової трансформації України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора