УСИНОВЛЕННЯ ДИТИНИ /Алгоритм дій/

Дата: 30.01.2023 16:52

Будь-яка дитина варта зростати у родині, мати батьків та домівку, у цьому допомагає наявність сімейних форм виховання:

📌 усиновлення, опіка/піклування, прийомна сім'я або дитячий будинок сімейного типу.

Пріоритетною формою є усиновлення, так як передбачає прийняття дитини на правах рідної. Усиновлювачі стають повноцінними батьками. 👌

То ж, якщо ви дієздатна особа, досягли 21 року, перебуваєте в шлюбі (це бажано), і замислюєтеся над усиновленням, цей алгоритм стане вам у нагоді 👇

Щоб усиновити дитину, треба:

1️⃣ Звернутися до служби у справах дітей виконавчого комітету Корсунь-Шевченківської міської ради за місцем проживання та проконсультуватися з фахівцем;

2️⃣ Стати на облік кандидатів в усиновлювачі:

- подати заяву (протягом 10 робочих днів служба у справах дітей вивчить документи, огляне житлово-побутові умови кандидата та складе відповідний акт).

3️⃣ Завершити обов'язкове навчання на кандидата в усиновлювачі - отримати рекомендації центру соціальних служб.

4️⃣ Отримати документи:

- висновок про можливість бути усиновлювачем, який видається службою у справах дітей.

5️⃣ Звернутися за інформацією про дітей, які можуть бути усиновлені до управління - служби у справах дітей.

6️⃣ Отримати відомості про дитину (фотографія, її стан здоров’я, чи є в неї брати/сестри).

7️⃣ Познайомитися з дитиною:

- зустрітися з нею;

- встановити контакт з дитиною.

8️⃣ Прийняти рішення про усиновлення:

- написати заяву до служби у справах дітей за місцем перебування дитини.

9️⃣ Отримати висновок служби у справах дітей:

- разом з іншими документами цей висновок треба принести до суду.

1️⃣0️⃣ Отримати від суду позитивне рішення про усиновлення.

1️⃣1️⃣ Забрати дитину в сім'ю.

Відтепер можливо подати заяву про взяття на облік кандидатів в усиновлювачі не тільки офлайн, а й онлайн на порталі Дія. Щоб подати заявку на статус кандидата в усиновлювачі: зареєструйтеся або авторизуйтеся на порталі Дія,

оберіть послугу у списку, заповніть базові дані про шлюб та чоловіка/дружину, фактичну адресу проживання та про дітей, яких хотіли би усиновити (стать, вік тощо). Підпишіть заяву електронним підписом та надішліть її на опрацювання.

Послуга є безкоштовною. Подання заявки займає не більше 30 хвилин. Після опрацювання заявки служба у справах дітей зателефонує вам.

✍️Необхідні документи та контакти служби у справах дітей виконавчого комітету Корсунь-Шевченківської міської ради:

вул. Шевченка, 42, м. Корсунь-Шевченківський, Черкаський р-н, Черкаська обл.