Пошук

Чи потрібно повідомляти службу зайнятості про виїзд за кордон?

Дата: 31.01.2023 10:27
Кількість переглядів: 107

    Виїхати за кордон безробітні можуть, але зобов`язані повідомляти про виїзд за кордон центр зайнятості.

      Це передбачено статтею 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (із змінами), а саме: «у разі виїзду за межі України зареєстрований безробітний зобов’язаний повідомити про це центр зайнятості (управління філії чи філію  обласного центру зайнятості)».

    З 29 жовтня 2022 року набрали чинності зміни до Закону України «Про зайнятість населення», які передбачають, що зареєстрований безробітний зобов’язаний інформувати кар’єрного радника протягом 3-х робочих днів про виїзд за межі України (зміни до статті 44). Неповідомлення про такий виїзд є підставою для припинення реєстрації безробітного (зміни до статті 45). Ці зміни діють у воєнний та мирний час.

      Також слід враховувати, що відповідно до пункту 33 прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» виплата допомоги по безробіттю припиняється з 31-го календарного дня від дня перетину зареєстрованим безробітним державного кордону України (у разі безперервного перебування за кордоном понад 30 календарних днів; норма застосовується під час дії воєнного стану).

       Якщо залишились запитання – звертайтеся до найближчої філії будь-якого центру зайнятості за місцем вашого перебування: https://is.gd/RogTwk.

     Інформацію про послуги служби зайнятості ви можете отримати на сайті Державної служби зайнятості за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/, Черкаського обласного центру зайнятості - https://chk.dcz.gov.ua/ та на телеграм каналі обласної служби зайнятості: https://t.me/Pidtrymka_DCZ_Cherkasy.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора