Пошук

День Державного Гімну України

Дата: 10.03.2023 14:39
Кількість переглядів: 129

Сьогодні, 10 березня, в Україні відзначається День Державного Гімну України.

Саме цього дня у 1865 році в польському місті Перемишль уперше прозвучав твір композитора Михайла Вербицького на слова поета Павла Чубинського “Ще не вмерла Україна”.

Історія створення українського гімну сягає осені 1862 року, коли український етнограф, фольклорист та поет Павло Платонович Чубинський написав вірш “Ще не вмерла Україна”, який у майбутньому став національним, а згодом і державним гімном українського народу.

У 1917—1920 роках “Ще не вмерла Україна” став одним з державних гімнів Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Також, “Ще не вмерла Україна” Чубинського і Вербицького наряду з “Вічним революціонером” Франка та Лисенка, у виконанні хору Стеценка, лунали під час проголошення Акту Злуки у 1919 році. А в 1939 році “Ще не вмерла Україна” затверджений гімном Карпатської України.

За часів Радянського Союзу варіант гімну “Ще не вмерла Україна” був відкинутий. Тоді 1949 по 1991 роки гімном Української РСР став варіант “Живи Україно, прекрасна і сильна” на слова Павла Тичини.

15 січня 1992 року Верховна Рада України затвердила музичну редакцію Державного гімну. Тільки 6 березня 2003 року Верховна Рада України ухвалила Закон “Про Державний Гімн України”, котрий запропонував тодішній президент Леонід Кучма. Законопроєктом пропонувалося затвердити як Державний Гімн національний гімн на музику Михайла Вербицького зі словами першого куплета і приспівом пісні Павла Чубинського “Ще не вмерла Україна”. Президент запропонував змінити звучання першої строфи гімну на “Ще не вмерла України і слава, і воля”.

Державний гімн звучить на офіційних урядових заходах і церемоніях, а також на спортивних змаганнях та інших публічних зборах. Діти співають гімн України, переховуючись у бомбосховищах, під час ракетних обстрілів ворогом, захисники співають державний гімн на передовій.

Саме так сьогодні звучить душа українського народу, що бореться за свою незалежність, волю та майбутнє. Саме так звучить єдність та незламність української нації.

День Державного Гімну – важливий день для українців, оскільки він символізує єдність, силу та стійкість країни. День Державного Гімну – це нагадування про важливість національної ідентичності та єдності, а також свято унікальної культури та традицій України.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора