Пошук

ЗАБОРОНЕНО продаж та розміщення на кладовищах штучних квітів й інших ритуальних товарів, виготовлених із пластику та неорганічних матеріалів на території Корсунь - Шевченківської територіальної громади.

Дата: 21.04.2023 12:55
Кількість переглядів: 101

Фото без опису

НАГАДУЄМО, що згідно рішення виконавчого комітету від 18.05.2021 №145 ЗАБОРОНЕНО продаж та розміщення на кладовищах штучних квітів й інших ритуальних товарів, виготовлених із пластику та неорганічних матеріалів на території Корсунь - Шевченківської територіальної громади.

На сьогоднішній день, як у нашій громаді, Черкаській області так і у всій Україні, немає особливого способу утилізації штучних квітів з кладовищ, тому з міських цвинтарів їх вивозять на сміттєзвалища, у селах – здебільшого спалюють. У результаті спалювання штучних квітів в радіусі 24 км простежується діоксинове забруднення. Діоксини просочуються в грунт, розповсюджуються у воді, повітрі. Забруднення ґрунту діоксинами призводить до знищення майже всіх живих організмів, що мешкають в ньому, що, у свою чергу, призводить до повної втрати ґрунтом його природних властивостей. Формальдегід потужний канцероген, який сприяє виникненню онкологічних захворювань, подразнює дихальні шляхи, а у великій концентрації є отруйним. Фенол викликає порушення в роботі нервової системи, а оксиди сірки та азоту можуть стати причиною задишки, запалення та набряк легенів

Якщо про цю проблему кожен не почне вирішити із себе та не буде дотримуватись заборони на місцевому рівні на продаж та покладання штучних квітів на кладовищах, то кількість тонн шкідливих речовин, які отруюють грунт, підземні води та повітря лише збільшуватиметься та отруюватиме громадян й навколишнє середовище.

Альтернативою пластику можуть стати вінки з живих квітів та хвої, багаторічні квітучі насадження, які не потребують особливого догляду, букети з цукерок, паперові квіти, газонна трава, сухоцвіти та свічки.

Найбільш доречною для померлих є молитва, а також живі квіти – символ вічного життя. У давнину українські кладовища завжди потопали в зелені, земля була вкрита килимом із барвінку.

Церква вже багато років закликає нести живі квіти, найкраще висаджувати якісь вазони, щоб вони там постійно цвіли. Не купляти пластик, бо він постоїть кілька місяців, а потім це все спалюють і тим самим забруднюють повітря.

Напередодні поминальних днів наголошуємо на потребі відмовитися від використання штучних квітів. З таким зверненням, також, виступило обласне управління екології та природних ресурсів.

Дякуємо всим хто підтримує екологічний підхід у прикрашанні поминальних місць на кладовищах!!!

https://rada.info/upload/users_files/33917227/docs/77e89bd472a5660e2e1ab7857e478be4.pdf


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора