Пошук

Фронт підтримки: Ігор Табурець про соціальний супровід вимушених переселенців на Черкащині

Дата: 22.06.2023 09:36
Кількість переглядів: 45

Фото без опису

Черкащина надійно тримає фронт допомоги. Зокрема, надає прихисток вимушеним переселенцям і подальший супровід. Цей напрям діяльності в області став одним із пріоритетних, починаючи з перших днів війни. На цьому наголосив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець на брифінгу в медіацентрі.

Як він розповів, з початку повномасштабної війни через область транзитом пройшло майже 274 тисячі внутрішньо переміщених осіб. Нині на обліку в органах соцзахисту перебуває близько 152 тис. людей. Водночас на тривале проживання в нашій області залишилося понад 97 тис. ВПО.

– Наразі в регіоні спостерігається тенденція до зменшення кількості вимушених переселенців, – повідомив Ігор Табурець. – Зокрема, з початку року на 8 тисяч людей. Я це пов’язую з успіхами ЗСУ. Люди повертаються до своїх домівок після деокупації.

Окрім того, Черкащина надала прихисток для 402 підопічних інтернатних закладів Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської та Харківської областей. Із законними представниками в область приїхали 208 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Вони перебувають під постійним соціальним супроводом фахівців.

Нині більшість ВПО в області проживають у приватному секторі. У місцях компактного проживання – 2 737 людей. Таких МКП по області налічується 63.

–  У місцях компактного поселення ВПО створені умови для проживання та забезпечено надання базових послуг, – зауважив Ігор Табурець. – Обласною та районними військовими адміністраціями, профільними службами здійснюються моніторингові візити до МКП. Їх результати розглядаємо на засіданні Координаційного штабу. 

Водночас органами соціального захисту населення області забезпечено координацію роботи щодо надання всього спектру послуг соціального характеру.

Приміром, допомогу на проживання ВПО в червні 2023 року (1 та 2 періоди) нараховано 55 006 людям на суму понад 169 млн грн.

Медичні послуги в закладах охорони здоров’я отримали понад 137 тис. ВПО з початку повномасштабної війни.

Усі запити на навчання у закладах освіти області задовольняються вчасно і на 100%. Загалом до закладів освіти області зараховано 6 427 осіб.

У філіях і відокремлених структурних підрозділах обласної служби зайнятості отримували послуги 3819 ВПО. Працевлаштовано натепер 914 осіб.

–   Триває робота з компенсації роботодавцям витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО, – розповів начальник ОВА. – До служби зайнятості звернулось 146 роботодавців за працевлаштуванням 236 осіб із числа ВПО.

Окрім цього, на Черкащині працює міжвідомчий координаційний штаб щодо дотримання прав, свобод і законних інтересів ВПО Аналогічні штаби утворені в усіх районах і територіальних громадах.

Також розроблено проект обласної цільової комплексної програми з підтримки внутрішньо переміщених осіб, що перебуває на етапі погодження. За напрямом ВПО в регіоні зараз працюють за програмою «Турбота».

– На сьогодні в місцях компактного поселення вільних ліжко-місць – більше тисячі, – зауважив Ігор Табурець.  – Також за потреби ми можемо оперативно розгорнути ще близько 3 тисяч. 

Принагідно керманич області подякував усім громадам, працівникам службам, а також партнерам і благодійникам за відповідальне ставлення до спільного завдання – належний супровід вимушених переселенців.

–  Ми не ділимо жителів на своїх і чужих, – наголосив начальник Черкаської ОВА. –  Усі – наші, усі – українці! І ми маємо підтримувати тих, хто опинився у скруті через російських окупантів.

Пресслужба Черкаської ОВА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора