Інформує народний депутат України Андрій Петрович Стріхарський

Дата: 24.06.2023 23:39

З 14 по 19 червня, на запрошення заступника Голови Національної Ради Словацької Республіки, керівником групи з міжпарламентських зв’язків з Україною Петером Пчолинським, з робочим візитом відвідав Словаччину.

Метою візиту було сприяння підтримці голосування Національної Ради Словацької Республіки за офіційне визнання Голодомору в Україні 1932-1933 років — геноцидом українського народу.

У ході зустрічей з парламентарями та громадськими діячами Словаччини, на яких був присутній надзвичайний і повноважний Посол України в Словацькій Республіці Мирослав Кастран, обговорювались поточна ситуація в Україні, проблеми внутрішньо-переміщених осіб, можливості допомоги Україні.

Я наголошував на необхідності підтримати справедливе визнання страшної трагедії українського народу. Мати мужність називати речі своїми іменами — це наш обов'язок перед мільйонами загиблих та моральне покарання зловмисників в історичній памяті людства.

Треба зробити все можливе, щоб подібні дії ніколи не повторилися ні в Україні, ні в будь-якій іншій країні світу.