Пошук

СТАМБУЛЬСЬКА КОНВЕНЦІЯ: РІК З МОМЕНТУ НАБУТТЯ ЧИННОСТІ В УКРАЇНІ.

Дата: 10.11.2023 11:40
Кількість переглядів: 180

Фото без описуРозуміючи важливість ефективної взаємодії всіх зацікавлених органів, діяльність яких спрямована на запобігання та протидію домашньому насильству, 9 листопада у Корсунь-Шевченківській територіальній громаді відбувся круглий стіл, присвячений першій річниці ратифікації Україною конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульська конвенція), яку Україна ратифікувала 20 червня 2022, набрала чинності для України 01.11.2022 року.

Під час круглого столу присутні проаналізували ситуацію в громаді, обговорили способи попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації. Спланували заходи підтримки, моніторингу та виявлення потреб, постраждалих від гендерно зумовленого (зокрема домашнього) насильства в умовах повномасштабної війни в Україні.

Поліцейський офіцер громади Олександр ШПАК додатково довів зміст "Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами", відому як «Стамбульська конвенція»

Начальник Черкаського районного сектору №2 філії ДУ «Центр пробації» в Черкаській області Світлана ЖАЛО роз»яснила, спільну мету між Стамбульською конвенцією і українськими пробаційними програмами, щодо

забезпечення ефективної боротьби з домашнім насильством та насильством щодо жінок.

Органи пробації України є частиною механізму системи правосуддя, які забезпечують реалізацію заходів із запобігання та протидії насильству над жінками і домашньому насильству на практиці.

Наказом Міністерства юстиції України від 27 червня 2023 року № 2362/5 затверджено пробаційні програми: «Подолання домашнього насильства» для повнолітніх та неповнолітніх суб’єктів пробаців.

Метою даних програм є досягнення позитивних змін у поведінці через розвиток ненасильницьких поведінкових моделей, контролю та превалювання над партнером чи іншими членами сім’ї, а також шляхом формування навичок саморегуляції психоемоційних станів, управління гнівом й агресивною поведінкою, формування установок рівності та партнерства.

Зазначила, що проходження пробаційної програми призначається за рішенням суду особі, звільненій від відбування покарання з випробуванням, та передбачає обов’язкове освоєння комплексу заходів, спрямованих на корекцію соціальної поведінки або її окремих проявів, формування соціально сприятливих змін особистості, які можливо об’єктивно перевірити.

Під час проходження пробаційних програм повнолітні на неповнолітні суб’єкти пробації ознайомляться з поняттям домашнього насильства та відповідальністю за його вчинення, зможуть розвинути уміння керувати своїми емоціями та сформувати навички взаємодії що базуються на ідеях поваги, довіри та рівності. Пробаційні програми сприятимуть усвідомленню особистої відповідальності кривдників за домашнє насильство та неприпустимості заподіяння шкоди життю і здоров’ю інших людей у подальшому.

Головний юрист сектору «Корсунь-Шевченківське бюро правової допомоги» відділу безоплатної правової допомоги Смілянського місцевого центру з надання БВПД Оксана КУРЧАТОВА поінформувала про те, яка робота ведеться фахівцями системи безоплатної правової допомоги з такою категорією як особи, які постраждали від домашнього насильства, як їм допомагають юристи бюро правової допомоги.

Директор центру соціальних служб Корсунь-Шевченківської міської ради Леся ШЕВЧЕНКО зазначила, що на сьогодні для українців, в умовах військового часу, Стамбульська конвенція дуже доречна, так як пропагує захищає права людей на вільне від насилля життя та забороняє всі види дискримінації жінок. Наший обов»язок - зруйнувати гендерні стереотипи, які допускають насильство щодо жінок в суспільстві.

Учасники заходу взяли активну участь у обговореннях та панельних дискусіях, присвячених проблемам та вирішенням питань, пов»язаних із домашнім насильством.

 

Черкаський районний сектор №2

філії ДУ «Центр пробації»

в Черкаській області« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора