Пошук

Сьогодні відбулася спільна нарада очільника громади Віталія МАЦЮКА з начальником Корсунь-Шевченківської ДПІ ГУ ДПС у Черкаській області Тарасом ШЕВЧЕНКОМ

Дата: 05.02.2024 16:30
Кількість переглядів: 145

Фото без опису

Сьогодні відбулася спільна нарада очільника громади Віталія МАЦЮКА з начальником Корсунь-Шевченківської ДПІ ГУ ДПС у Черкаській області Тарасом ШЕВЧЕНКОМ щодо контролю за своєчасним та у повному обсязі надходженням податків до бюджету Корсунь-Шевченківської міської громади.

Тарас ШЕВЧЕНКО розповів про особливості проведення перевірок роботи з РРО—електронним пристроєм, який реєструє інформацію про продаж товарів або послуг, їх оплату та передає ці дані фіскальним органам. Також зазначив, що підприємець має зареєструвати РРО в податковій службі та робити періодичну перевірку апарату. Це забезпечить правильність реєстрації операцій та допоможе податківцям виявити порушення законодавства.

 

Зауважимо, що у громаді функціонує комісія з питань легалізації заробітної плати, дотримання страхувальниками мінімальних гарантій в оплаті праці, погашення заборгованості із виплати заробітної плати та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Тож, з метою виявлення суб’єктів господарювання, що здійснюють підприємницьку діяльність без використання РРО/ПРРО, виявлення фізичних осіб – платників податків, які здійснюють господарську діяльність без державної реєстрації на території нашої громади з 1 березня 2024 року буде проведено ряд заходів щодо дотримання чинного законодавства підприємцями, зокрема, і в частині використання РРО.  Просимо платників податків привести свою діяльність у відповідність до норм чинного законодавства.  

Детальніше щодо РРО:

Апаратний — звичайний касовий пристрій з різними особливостями в залежності від моделі та виробника.

Програмний (скорочено ПРРО) — це програмне забезпечення з функціями касового апарату, яке можна встановити на смартфон, планшет або комп'ютер.

Одразу наголосимо, що програмний РРО має певні переваги, тому що не потребує від вас додаткових витрат на закупівлю та щомісячне обслуговування самого пристрою. Також він дає змогу відправляти клієнтам чеки та рахунки електронною поштою й друкувати їх на папері зручного вам формату. 

Хто має використовувати касові апарати?

Перш ніж відповідати на ключове питання, все ж зазначимо групи підприємців, кому потрібен касовий апарат: 

 • ФОПи 2-4 груп, які приймають оплату готівкою або карткою, незалежно від виду діяльності;
 • всі підприємці на загальній системі оподаткування.

За умови проведення розрахункових операцій підприємці цих груп мають використовувати РРО, незалежно від обсягу доходів. 

Хто може працювати без касового апарату у 2024 році

ФОПи-єдинники першої групи — це група платників податків, кому не потрібно ставити РРО без виключень. Підприємці цієї групи не зобов'язані застосовувати не тільки касовий апарат, а навіть й розрахункові книжки (РК) відповідно до Податкового кодексу України.

Якщо покупець оплачує товар чи послугу переказом на поточний рахунок ФОП (за винятком карткових платежів), то РРО також не потрібні, оскільки це не є розрахунковою операцією. Мова йде про перекази за номером IBAN, через термінал самообслуговування, касу банку або за допомогою систем електронного банкінгу. Проте чи можливо вести повноцінну торгівлю виключно шляхом отримання коштів через перекази на рахунок ФОП — це відкрите питання.

Хто ще має право працювати без касового апарату:

 • Підприємці, які продають воду, молоко, квас, олію та живу рибу з автоцистерн, цистерн, бочок та бідонів.
 • Підприємці які продають гарячі страви та безалкогольні напої в їдальнях навчальних закладів.
 • Бізнес, що займається продажем проїзних, перевізних документів та білетів державних лотерей.
 • Бізнес, де контрагенти не проводять готівкові розрахунки за отримання товарів (послуг) у місцях їх зберігання (склади, оптові бази тощо).
 • Підприємці, які реалізують газети, журнали, листівки, конверти, поштові марки у кіосках, на лотках або у розносках за умови, що питома вага цієї продукції становить понад 50% від загального товарообігу.

Хто може не ставити РРО, але забов'язаний вести РК

ФОПи 2-4 груп на єдиній системі оподаткування, які торгують вроздріб на території сіл, також можуть не використовувати РРО. Однак вони зобов'язані вести розрахункові книжки. Якщо сума річних доходів підприємців у сільській місцевості в одному пункті торгівлі перевищує 167 мінімальних зарплат, а станом на 1 січня 2024 року — це 1 185 700 грн, то вони також повинні використовувати РРО.

Інші умови та виключення, які все ж зобов'язують підприємців в сільській місцевості мати касовий апарат:

 • торгівля в одному об'єкті з продавцями підакцизних товарів (тютюнові вироби, алкоголь);
 • ФОПи торгують через інтернет або дистанційно;
 • сільрада або рада ОТГ ухвалила рішення про обов'язкове використання РРО на території села.

Надаючи наступні види послуг на території сіл та селищ, ФОП 1 групи на єдиній системі оподаткування також мають вести РК:

 • ремонт та встановлення побутових машин та пристроїв, радіоелектронної апаратури;
 • ремонту і складання меблів, прибирання та ремонт квартир;
 • догляд за людьми похилого віку, дітьми та хворими;
 • фотографування, приготування їжі, прання білизни;
 • ремонту взуття, швейних та трикотажних виробів, виробів текстильної та шкіряної галантереї, виробів з металу.

Уся актуальна інформація є на офіційному веб-сайті Державної податкової служби https://tax.gov.ua/ , номер контакт-центру ДПС 0800501007, гаряча лінія Корсунь-Шевченківської ДПІ ГУ ДПС у Черкаській області - 0473523065

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора