Пошук

Роз’яснення щодо аварійних дерев, їх кронування та вчасне звернення про аварійні і сухостійні дерева

Дата: 07.02.2024 14:33
Кількість переглядів: 263

Фото без опису

Згідно до чинного законодавства усі підприємства, установи, організації, балансоутримувачі, власники, орендарі зобов’язані утримувати в належному стані об’єкти благоустрою, їх елементи. Це стосується і зелених насаджень.

 

НАГОЛОШУЄМ, що на закріплених за: громадянами, підприємствами (незалежно від форм власності), установами, організаціями, орендарями, балансоутримувачами територіях необхідно регулярно обстежувати зелені насадження, які знаходяться на прилеглій чи підпорядкованій території. Відповідно до Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників на території населених пунктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 №1045, визначившись із кількістю та породою аварійних чи сухостійних дерев потрібно звертатись до органу місцевого самоврядування, з метою отримання Ордеру на видалення деревтому числі аварійні або вражені омелою більше ніж на 60 %).

 

Якщо сухостійне чи аварійне дерево впаде, когось травмує винним буде саме власник, орендар чи відповідальна особа у тому чи іншому випадку. Адже він вчасно не подбав про обрізку чи видалення дерев. Тому, виконавчий комітет Корсунь-Шевченківської міської ради вимагає невідкладно при виявлені аварійних дерев (у межах чинного законодавства) терміново їх видаляти, адже вони становлять реальну загрозу життю, здоров’ю чи майну громадян, ще й здебільшого, як показує практика знаходяться у межах охоронної зони (газо/водо постачання чи електро/тепло мереж).

Крім того, відділ з питань екології та охорони довкілля виконавчого комітету Корсунь-Шевченківської міської ради наголошує на отриманні відповідного Ордеру (дозволу) на видалення дерев та вчасному проведенні формувальної чи омолоджувальної обрізки дерев, які цього потребують. Це треба робити до початку вегетаційного періоду — до кінця лютого-квітня. Санітарна ж обрізка проводити протягом вегетаційного періоду постійно.

 

ДОДАТКОВО ПОВІДОМЛЯЄМ, що дерева необхідно утримувати, видаляти, обрізати згідно «Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України» (надалі – Правил), розділу 9 «Догляд за об’єктами благоустрою зеленого господарства», тому зазначаєм наступне:

Аварійне дерево – це дерево, яке може становити загрозу для життя і здоров’я пішоходів, транспортних засобів, пошкодити лінії електропередач, будівлі і споруди або перебуває у пошкодженому стані внаслідок снігопадів, вітролому, урагану та інших стихійних природних явищ чи за наявності гнилої серцевини стовбура, значної суховершинності, досягнення вікової межі;

Кронування дерев – це обрізка зламаних, засихаючих гілок, з метою омолодження дерев, покращує не тільки внутрішній стан дерева, але і естетичний вигляд. Кронування проводять з жовтня до квітня (після листопаду до початку руху соку).     

  

Кронування застосовують також у випадках коли крона аварійна або несе загрозу:

-         крона дерева лежить на даху споруди;

-         крона дерева заплутана в електричних лініях;

-         крона дерева має велику парусність, що підвищує небезпеку падіння;

-         якщо в кроні багато зламаних, гнилих і аварійних гілок.

Омолоджувальне обрізання виконують лише у дерев, які добре витримують підстригання та обрізання і вершина яких почала всихати, а ріст пагонів припинився. При цьому сильно вкорочують (на 1/2-3/4 загальної довжини) старі гілки, залишаючи, якщо це можливо, одну-дві гілки другого порядку. Омолоджують дерева навесні, поступово протягом двох-трьох років. Помірне та слабке омолоджування передбачає обрізання частини  крони, а сильне – зріз крони до основи скелетних гілок.  Здійснювати омолодження можна шляхом спилювання стовбурів дерев до самого пенька. Ця операція спричиняє швидкий і рясний ріст кореневої порослі, з якої можна формувати одно - або багато стовбурове дерево.Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора