Пошук

Корсунь-Шевченківські лісівники створюють мінералізовані смуги

Дата: 29.04.2021 09:45
Кількість переглядів: 863

Фото без опису

Запобігання пожежам та профілактика загорянь – найкращий спосіб зберегти ліс від вогню та уникнути непоправних наслідків. Саме тому у Корсунь-Шевченківському лісгоспі активно здійснюють протипожежні заходи.
Одним із ефективних методів боротьби з вогняною стихією є мінералізовані смуги. Їх створюють механізованим способом: за допомогою трактора з навісним інвентарем проводиться оранка грунту на певну ширину. Під час загоряння лісової підстилки така зорана смуга перешкоджає поширенню низової пожежі на інші ділянки. Найчастіше мінсмуги облаштовують на території захисних насаджень, вздовж автомобільних доріг, на межі лісу та сільгоспугідь, навколо рекреаційних зон, а також поблизу населених пунктів.

Фото без опису

Від початку 2021 року в Корсунь-Шевченківському лісгоспі було створено понад 160 кілометрів нових мінералізованих смуг, із них 48 кілометрів у місцях, де ліс межує з населеними пунктами. Окрім того, лісівники постійно проводять догляд за вже існуючими мінсмугами.
«Щоб знизити ризик виникнення пожеж, в лісі корсунь-шевченківськими лісівниками здійснюється ряд профілактичних заходів – це встановлення наглядної агітації, роз’яснювальні бесіди з населенням, патрулювання лісових масивів. Особливу увагу ми звертаємо на створення мінсмуг поблизу населених пунктів, аби знизити ризики можливих загорянь домоволодінь, що розташовані поблизу лісу», – говорить директор Корсунь-Шевченківського лісгоспу Василь Яценко.
За інформацією Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарстваФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора