Пошук

Про новації та терміни вступної кампанії 2021 року

Дата: 30.06.2021 16:40
Кількість переглядів: 248

Фото без опису

Про новації вступної кампанії 2021 року розповів Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет під час прес-конференції на тему “Перші підсумки ЗНО та умови вступної кампанії 2021 року”, яка відбулася сьогодні, 29 червня 2021 року.

“У 2021 році розширено перелік категорій вступників, які можуть подавати заяви в електронній формі, а саме подавати електронні заяви зможуть вступники, які планують продовжити навчання після здобуття ОКР молодшого спеціаліста (за умови наявності сертифікатів ЗНО). Залишилась можливість виконання вимог до зарахування шляхом надсилання відповідних сканованих копій документів з використанням кваліфікованого електронного підпису вступника”, – зазначив Сергій Шкарлет.

Як і в минулі роки, цьогоріч вступникам на лікарські спеціальності (“Стоматологія”, “Медицина”, “Педіатрія”) для того, щоб взяти участь у конкурсному відборі, потрібно буде мати щонайменше 150 балів із другого та третього конкурсних предметів. Однак ця вимога не буде поширюватися на тих, чий конкурсний бал буде вище 175. Обов’язковими предметами ЗНО для вступу на ці спеціальності є українська мова та математика, а третім предметом вступник може обирати біологію, хімію або фізику.

Для більшості спеціальностей значно розширено перелік предметів ЗНО, які можуть використовуватись як третій конкурсний предмет.

Серед інших новацій вступної кампанії 2021 року: для вступників на контракт діє обмеження кількості поданих заяв для вступу на контракт – до 30 заяв включно. А вступники на бюджет зможуть подати максимум 5 заяв, як минулого року.

Вступники, які отримають бюджетні місця за результатами конкурсу, але захочуть, щоб інші їхні заяви брали участь у конкурсі на контракт, мають обов’язково повідомити про це приймальну комісію під час виконання вимог до зарахування (подання оригіналів документів). Для цього необхідно буде написати відповідну заяву або поставити відповідну позначку в електронному кабінеті. В іншому разі ці заяви автоматично будуть виключені з конкурсу на контракт.

“15 червня набули чинності зміни до Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2021 році. Відповідно до змін, заклади вищої освіти приватної форми власності для реалізації прав, визначених абзацом четвертим пункту 3 Змін до Умов прийому, мали змогу створити в Єдиній державній електронній базі з питань освіти відкриті конкурсні пропозиції, тобто вперше приватні заклади вищої освіти зможуть отримати державне замовлення на підготовку фахівців, якщо вступники оберуть їх”, – повідомив Міністр.

Також гармонізовано Умови прийому з новим Порядком прийому осіб, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, тимчасово окупованій території окремих районів Донецької та Луганської областей, території населених пунктів на лінії зіткнення (наказ Міністерства освіти і науки України від 1 березня 2021 року №271, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 15 квітня 2021 року за №505/36127), який визначає механізми вступу осіб з тимчасово окупованих територій.

Для вступників після 9 класу за денною формою здобуття освіти до закладів фахової передвищої освіти прийом заяв та документів розпочинається сьогодні, 29 червня, та закінчується 13 липня о 18:00.

Додатковий прийом документів для здобуття фахової передвищої освіти виключно за кошти фізичних або юридичних осіб заклад освіти визначає своїми Правилами прийому за умови додаткового зарахування не пізніше 31 серпня.

Вступні іспити, творчі конкурси та співбесіди проводяться з 14 липня до 24 липня. Оприлюднення рейтингових списків має відбутися не пізніше 12:00 27 липня.

Подання оригіналів документів на місця державного або регіонального замовлення – до 12:00 29 липня. Зарахування вступників відбувається:

за державним або регіональним замовленням – не пізніше 18:00 31 липня;
за кошти фізичних або юридичних осіб – не пізніше ніж 3 серпня, додаткове зарахування – не пізніше ніж 31 серпня.
Переведення на вакантні місця державного (регіонального) замовлення осіб, які зараховані на навчання за кошти фізичних або юридичних осіб на основі базової загальної середньої освіти (у випадках, встановлених Умовами прийому), має бути здійснено не пізніше 9 серпня.

Для вступників на основі 11 класів за денною формою здобуття освіти до закладів ФПО реєстрація електронних кабінетів вступників, завантаження необхідних документів розпочинається 1 липня.

Прийом заяв та документів розпочинається 14 липня, крім військових коледжів сержантського складу та фахових коледжів зі специфічними умовами навчання, а закінчується:

о 18:00 26 липня – для осіб, які вступають на основі співбесіди або вступних іспитів та творчих конкурсів;
о 18:00 2 серпня – для осіб, які вступають тільки на основі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання.
Вступні іспити, творчі конкурси проводяться в кілька потоків з 1 до 13 липня включно для вступників, які вступають на місця державного або регіонального замовлення. У період з 14 липня до 2 серпня можуть проводитись додаткові сесії іспитів, творчих конкурсів для вступників, які вступають на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб.

Вступні іспити, творчі конкурси проводяться з 1 до 20 липня включно, співбесіди проводяться з 24 до 29 липня включно. Оприлюднення рейтингових списків має відбутися не пізніше 12:00 год 5 серпня.

Вступники, які отримали рекомендації, повинні виконати вимоги до зарахування на місця державного (регіонального) замовлення до 12:00 9 серпня. Зарахування вступників відбувається:

за державним (регіональним) замовленням – не пізніше 12:00 14 серпня;
за кошти фізичних або юридичних осіб – не пізніше 12:00 20 серпня (додаткове зарахування на вільні місця за кошти фізичних та юридичних осіб – не пізніше 30 вересня).
Переведення на вакантні місця державного (регіонального) замовлення осіб, які зараховані на навчання за кошти фізичних або юридичних осіб на основі повної загальної (профільної) середньої освіти (у випадках, встановлених Умовами прийому), проводиться не пізніше 20 серпня.

Для вступників на бакалавра чи наскрізного магістра терміни вступу такі:

1) реєстрація для складання вступних іспитів, творчих конкурсів розпочалася не пізніше 24 червня. Для цієї реєстрації не потрібні сертифікати ЗНО – тільки заява, копія документа, що посвідчує особу; фотокартка розміром 3×4 см; копія документа про повну загальну середню освіту або довідку закладу освіти про завершення її здобуття, копію документа, що підтверджує право вступника на участь у вступному іспиті (пільги);

2) реєстрація електронних кабінетів розпочнеться 1 липня. Вступники мають зареєструвати свій електронний кабінет на сайті. Вступники, які користуються спеціальними умовами конкурсного відбору, можуть теж подавати електронні заяви, але для цього їм треба мати хоча б 1 сертифікат ЗНО та звернутись до будь-якого ЗВО для внесення їх до “Реєстру пільговиків”. Це не обов’язково має бути ЗВО, куди подаватиметься заява;

3) складання вступних іспитів (пільгові категорії), творчих конкурсів – з 1 по 13 липня (бюджет, контракт), 14-23 липня – тільки контракт;

4) прийом заяв та документів на вступ (електронно, крім категорій, визначених п. 1 розділу VI Умов прийому) – з 14 липня:

до 16 липня – для тих, хто вступає за співбесідою, вступними іспитами і творчими конкурсами;
до 23 липня – за результатами ЗНО, вступних іспитів та творчих конкурсів, якщо вони були складені з 1 до 13 липня.
5) співбесіди проходитимуть з 17 до 19 липня включно;

6) оприлюднення рейтингових списків – не пізніше 28 липня;

7) подання оригіналів документів – до 18:00 2 серпня (саме до цього часу необхідно або привезти документи, або ж надіслати поштою (з обов’язковим описом вкладень) чи електронною поштою з накладанням на сканкопії ЕЦП вступника). У такому разі надання оригіналів необхідних документів (якщо відправка ел. поштою) та укладання договору про навчання між закладом вищої освіти та вступником (за участі батьків або законних представників – для неповнолітніх вступників) здійснюється впродовж 10 робочих днів від дати початку навчання;

8) зарахування на бюджет відбуватиметься 9 серпня;

9) переведення на вакантні місця держзамовлення – не пізніше 19 серпня.

Для вступу до магістратури 3 червня завершилась реєстрація вступників, які планують складати єдиний вступний іспит з іноземної мови (ЄВІ) та єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра. ЄФВВ складають вступники на спеціальності “Право” і “Міжнародне право”.

Основна сесія єдиного вступного іспиту буде проводитися 30 червня, єдиного фахового вступного випробування – 2 липня (додаткова сесія проводиться в строки, встановлені Українським центром оцінювання якості освіти).

Реєстрація електронних кабінетів вступників, завантаження необхідних документів розпочинається 1 липня.

Прийом заяв та документів розпочинається 15 липня, крім вищих військових навчальних закладів (закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання), військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, і закінчується о 18:00 23 липня для осіб, які вступають на основі результатів єдиного вступного іспиту та фахового вступного випробування.

Фахові вступні випробування, а також додаткові фахові вступні випробування для вступників, які вступають на основі ступеня вищої освіти (освітньо-кваліфікаційного рівня), здобутого за іншою спеціальністю (напрямом підготовки), і вже складали єдиний вступний іспит, проводяться з 19 липня до 30 липня.

Рекомендації для зарахування за державним замовленням надаються не пізніше ніж 2 серпня.

Вимоги Правил прийому для зарахування мають бути виконані до 18:00 7 серпня.

Наказ про зарахування за державним замовленням видається 12 серпня.

Міністр підкреслив, що для організації вступу абітурієнтів з тимчасово окупованих територій до закладів вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти на базі закладів освіти створено освітні центри “Донбас-Україна” та “Крим-Україна”. Також у квітні затверджено новий Порядок прийому осіб, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, тимчасово окупованій території окремих районів Донецької та Луганської областей, території населених пунктів на лінії зіткнення.

Освітні центри почали свою роботу 7 червня і закінчують працювати 24 вересня. Освітні центри створено на базі 214 закладів вищої та фахової передвищої освіти, які підпорядковуються Міністерству освіти і науки України, Міністерству охорони здоров’я, Міністерству культури та інформаційної політики України, Міністерству внутрішніх справ України.

Абітурієнти з ТОТ мають право вступати на місця державного замовлення в межах квоти-2.

Для того, щоб стати студентом закладу вищої або фахової передвищої освіти, дитині з ТОТ необхідно дотримуватися наступного порядку.

1. Обрати ОЦ “Донбас-Україна” або “Крим-Україна” (перелік, адреса, контакти та графік роботи розміщено на сайтах Міністерства освіти і науки України, розділ “Доступна освіта”).

2. Особисто подати заяву та заповнити освітню декларацію в ОЦ до 20 липня, щоб вступити на бюджетну форму здобуття освіти (квота-2), до 20 вересня – на контрактну форму.

Вступ на бюджет на бакалавра (магістра медичного, ветеринарного чи фармацевтичного спрямування):

прийом документів – до 20 липня;
вступні іспити – до 20 липня;
зарахування – до 23 липня.
3. Скласти на базі ОЦ два іспити державної підсумкової атестації: з української мови та історії України.

4. Скласти один профільний вступний іспит (встановлює ЗВО). Для вступу на спеціальності, для яких передбачено проведення творчого конкурсу, замість вступного іспиту проводиться відповідний творчий конкурс.

Вступати можна лише через один освітній центр (подавати до 5 заяв).

Хочемо нагадати, що триває вступна кампанія до закладів професійної освіти, яка розпочалася в червні, коли вступники отримують свідоцтва про базову або повну середню освіту. Заклади мають певну автономію в цьому процесі. Кожен самостійно визначає графік та критерії вступу. Набір триватиме до 1 вересня, та МОН може продовжити його до 1 листопада.

За інформацією пресслужби Черкаської ОДА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора