За інформацією народного депутата Верховної Ради України Андрія Стріхарського

Дата: 05.07.2021 16:33

Насичений пленарний тиждень завершився. Встигли прийняти 44 проєкта закону. Серед найважливіших:
- відновили роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів;
ВККС необхідна для того, щоб заповнити вакансії у судовій системі і завершити кваліфікаційне оцінювання суддів.
- повернули кримінальну відповідальності за брехню в деклараціях;
Відтепер розширюється коло суб’єктів, на яких поширюється відповідальність за недостовірне декларування. Збільшуються штрафи та пропонуються альтернативні види покарання у вигляді обмеження та позбавлення волі на 2 роки.
 - надали можливість морякам отримувати повторне підтвердження диплому без складання іспитів;
Цим законопроєктом ліквідували укорінену корупційну схему на якій наживались щороку на 100 мільйонів доларів. Моряки, щоб залишатися в професії мали кожні 5 років проходити переатестацію, однак ціни на такі «послуги» коливалась від 1,5-10 тисяч доларів.
 - визначили правовий статус корінних народів України;
Корінними народами визначені кримські татари, караїми та кримчаки.
- прийняли у першому читанні законопроєкт про реформу Державної архітектурно-будівельної інспекції;
Галузь перейде в цифровізовану, контрольовану, публічну і законну площину.
- зробили крок до забезпечення фінансування програми Зеленського «Велика реставрація».
Про законопроєкти про деолігархізацію і перейменування селища в Донецькій області у Нью-Йорк ви вже знаєте.
Працюємо далі для вас!