27 листопада - День пам’яті жертв голодоморів

Дата: 27.11.2021 14:08

День пам'яті жертв голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада. У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Найстрашнішим, штучно створеним є Голодомор 1932-1933 років, який щодня забирав життя понад 25 тисяч українців

Сьогодні, в цю скорботну дату, біля підніжжя пам’ятного хреста жертвам Голодомору 1932 – 1933 рр. представники Корсунь-Шевченківської міської ради та жителі нашої громади вшанували пам’ять українців, які стали жертвами геноциду хвилиною мовчання, запалили скорботні свічки та поклали квіти.

Панахиду за невинно убитими голодом провів настоятель Спасо – Преображенського храму Православної Церкви України протоієрей Ростислав Било.

Голодомор – це жахлива сторінка історії нашого народу, на якій чорними літерами записані мільйони загиблих душ. Ще й до сьогодні спогад про страшний голод в Україні – незагоєна рана, невичерпаний біль, непрощений злочин.

Запрошуємо всіх приєднатися до Всеукраїнської акції «Запали свічку».

О 16.00 долучайтесь до загальнонаціональної хвилини мовчання та запаліть у вікні своєї домівки свічку, як символ пам’яті та віри у майбутнє.

Світла пам'ять безневинно загиблим!