Пошук

Насильство та жорстоке поводження з дитиною

Дата: 09.02.2022 12:37
Кількість переглядів: 226

Насильством щодо дитини є усі форми домашнього насильства (психологічне, фізичне, сексуальне та економічне), а також тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості, економічне насиьство, сексуальні дії, а також слова та вирази, що принижують честь та гідність людини чи є погрозами.

За насильство щодо дитини законодавством України передбачена цивільно-правова, адміністративна та кримінальна відповідальність. Залежно від наслідків для потерпілої сторони застосовуються норми Цивільного кодексу, Кодексу про адміністративні правопорушення чи Кримінального кодексу України, а також ЗУ “Про запобігання та протидію домашньому насильству” та ЗУ “Про охорону дитинства”. Відповідальністю за такі дії може бути штраф, громадські/виправні роботи, арешт, обмеження/позбавлення волі.

Жорстоке поводження є більш об’ємним поняттям. До нього належать будь-які дії насильницького характеру від будь-якої особи, нехтування, зловживання або нездатність чи небажання виховання та турботи за дітьми від батьків чи інших представників дитини. Жорстоке поводження над дитиною умовно можна поділити на наступні категорії:

будь-яка форма рабства або практика подібна до рабства; експлуатація дітей (ст.149,150 КК);

вербування, пропозиції займатися проституцією, створення та розповсюдження дитячого порнографічного матеріалу (ст. 149 та 301 КК);

використання дитини в жебрацтві (ст.150-1 КК);

втягнення в злочинну діяльність, залучення до вживання алкоголю/ наркотичних чи психотропних речовин (ст. 315 КК);

статеві зносини та розпусні дії щодо дитини (Ст.155 та 156 КК);;

залишення дитини в небезпечних для її життя та здоров’я обставинах (ст. 135 КК);

діяння, що призвели до подій, за яких дитина стала очевидцем злочину проти життя, здоров’я, волі, честі, гідності та статевої недоторканості особи;

будь-яка форма насильства щодо дітей.

Дії, які є жорстоким поводженням до дитини, зафіксовані в Кримінальному кодексі. Відповідно до якого за них передбачена кримінальна відповідальність, найчастіше це позбавлення або обмеження волі.

Якщо ви знаєте про випадки насильства /жорстокого поводження з дитиною або, безпосередньо, відносно Вас чинять такого роду діяння, необхідно відразу повідомити Національну поліцію України за номером 102 та Службу у справах дітей виконавчого комітету Корсунь-Шевченківської міської ради (

ВАЖЛИВО!!! Якщо Ви стали жертвою домашнього насильства або ящо ви знаєте про випадки насильства/жорстокого поводження з дитиною необхідно відразу повідомити поліцію за номером 102, можна звернутися на «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 або 116 123 (безкоштовно з моб.тел.). Якщо у сім`ї є діти, які стали жертвами насильства або були його свідками, тоді слід звернутися до Служби у справах дітей виконавчого комітету Корсунь-Шевченківської міської ради за тел. (04735) 2-48-11 або за адресою: м. Корсунь-Шевченківський, вул. Героїв Майдану, 9 (3-й поверх, ліве крило, каб. "Служба у справах дітей").


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора