Пошук

8 і 9 травня в Україні – День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, йдеться у інформації Українського інституту національної пам’яті.

Дата: 08.05.2022 10:48
Кількість переглядів: 444

Восьмий рік поспіль на державному рівні ми послідовно впроваджуємо європейський підхід до пам’яті про Другу світову війну.

Вшановуємо всіх борців із нацизмом та всіх жертв цього найкривавішого конфлікту в історії людства. Для нас пам’ятні дні символізують не тріумф переможців над переможеними, а є нагадуванням про страшну катастрофу, яка стала можливою в результаті приходу до влади і змови двох тоталітарних режимів – нацизму і комунізму.

Цього року Україна наближається до пам’ятних дат в умовах повномасштабної військової агресії Росії, яка посягає на нашу незалежність і територіальну цілісність, на саме існування українців, намагається зруйнувати міжнародну систему безпеки і загрожує миру у всій Європі. Для українців протистояння російській агресії – це боротьба за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій агресивного сусіда, який заради досягнення мети не гребує ані воєнними злочинами, ані злочинами проти людства.

У 1939–1945 роках ворогом були нацисти, а сьогодні це рашисти – російська версія імперського націоналізму та фашизму. Тому традиційне гасло цих пам’ятних днів #ПамятаємоПеремагаємо цього року на державному рівні дещо видозмінене і звучить так: «Перемогли нацистів – переможемо і рашистів!».

А незмінним символом пам’яті залишається червоний мак.

Український інститут національної пам’яті розпочав інформаційну кампанію до 8–9 травня новим роликом з циклу #ВійнаіМіф про ленд-ліз:

https://www.facebook.com/uinp.gov.ua/videos/386512263356625/

Та оприлюднив підбірку ключових смислів, важливих для розуміння і пам’ятання Другої світової війни:

https://bit.ly/3MGF90u

Детальнішу інформацію та посилання на: завантаження роликів з циклу «Війна і міф» у високій якості відео і схему, як власноруч виготовити мак пам’яті візуалізацію з цьогорічним гаслом у різних форматахможна знайти тут: https://bit.ly/3LJ0Pcl

Заохочуємо транслювати і поширювати матеріали з посиланням на інститут.

#ДругаСвітоваВійна

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора