НАГАДУЄМО!

Дата: 04.08.2022 16:46

Жителям території Корсунь-Шевченківської територіальної громади, з метою охорони поверхневих водних об’єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності вздовж річок, навколо ставків, водосховищ та інших водойм в межах водоохоронних зон виділяються земельні ділянки під прибережні захисні смуги (ПЗС).

ПЗС встановлюються по обидва береги річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) шириною:

- для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менше 3 гектарів – 25 метрів;

- для середніх річок, водосховищ на них, водойм, а також ставків площею понад 3 гектари – 50 метрів;

Якщо крутизна схилів перевищує три градуси, мінімальна ширина прибережної захисної смуги подвоюється.

У ПЗС навколо водойм забороняється:

- садівництво, городництво та розорювання земель (крім підготовки ґрунту для залуження і залісення);

- зберігання та застосування пестицидів і добрив;

- влаштування літніх таборів для худоби;

- будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів;

- миття та обслуговування транспортних засобів і техніки;

- влаштування звалищ сміття, гноєсховищ, накопичувачів рідких і твердих відходів виробництва, кладовищ, скотомогильників, полів фільтрації тощо (ст.89 ВКУ).

ПРОСИМО підприємства, організації, жителів громади, чиї власності межують із річками, струмками, поточками, ставками та іншими водоймищами, підтримувати прилеглі території в належному санітарному стані та не порушувати вимог чинного законодавства, щодо прибережних захисних смуг та водних об’єктів.

НАГОЛОШУЄМО!!! У разі виявлення факту порушення законодавства правопорушника буде притягнуто до відповідальності згідно вимог чинного законодавства.