Пошук

Інформує народний депутат України Андрій Петрович Стріхарський

Дата: 12.08.2022 15:42
Кількість переглядів: 521

Фото без опису

Вчора на засіданні Комітету я, як голова підкомітету з питань житлової політики та захисту інвестицій в об’єкти будівництва, доповів про законопроєкт № 6458 —«щодо здійснення комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду».

Комітет рекомендував парламенту прийняти цей законопроєкт у першому читанні за основу!

У чому суть законопроєкту?

Головна задача — реконструкція, відбудова або покращення технічних показників багатоповерхових будинків та об’єктів соціальної інфраструктури.

Чому наразі це актуальне питання?

По-перше, необхідність забезпечити якісним житлом українців, які втратили домівки, або будинки яких постраждали під час бойових дій.

По всій країні маємо сотні зруйнованих, пошкоджених будівель, які потребують відбудови та реконструювання. Харків, Чернігів, Ірпінь, Бучу та інші міста.

По-друге, маємо аварійний стан багатоповерхівок й в інших містах країни, в тому числі й в столиці. Це руйнування фундаментів, осідання будівлі, невідповідність інженерних систем нормам, зношеність матеріалів, протікання дахів тощо.

Як це буде працювати?

- планування комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів);
- здійснення комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) відповідно до генеральних планів;
- інформування в режимі реального часу власників об’єктів про стан будівництва, рішення щодо будь-яких заходів, затвердження документації тощо;
- співфінансування заходів за рахунок коштів місцевого, державного бюджетів, інвесторів забудовників та інших коштів, не заборонених законодавством;
- гарантування та захист права власності та користування на об’єкти нерухомого майна, розташовані в межах кварталу (мікрорайону) застарілого житлового фонду, або гарантування компенсації;
- координація дій органів місцевого самоврядування з реалізації проектів;
- забезпечення контролю за дотриманням вимог щодо створення умов для безбар’єрного доступу для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Відбудуємо країну разом. Слава Україні!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора