Сьогодні ми відзначаємо День Гідності та Свободи. День, який назавжди змінив життя українців, їх бачення світу і своєї держави.

Дата: 21.11.2022 13:48

Гідність, свобода, патріотизм, незалежність, суверенність, мужність, демократія - усі ці поняття стали особливо близькими кожному з нас. Нам не відомі імена усіх наших земляків, які брали участь у тих подіях. Якась частина загартованих революцією активістів ще з початком російської агресії у 2014 році добровольцями чи по призову рушила на схід обороняти нас з вами від терору бойовиків, хтось від 24 лютого 2022 року став воїном великої російсько – української війни, хтось активно волонтерить для Збройних Сил України і військових госпіталів.

Нам варто пишатися, що поміж наших земляків є нагороджені за «самовіддане відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, виявлені під час Революції Гідності» орденом «За заслуги» III ступеня. Це Олег Собченко та Валентин Балковенко. Імена деяких з учасників Революції Гідності, наших земляків, назавжди вкарбовані кривавими сльозами на скрижалях української історії. Вірні своїй совісті, честі і гідності, вони віддали своє життя за Україну :

Михайло Якубенко – отримав тяжке поранення під час протестних акцій в Києві, помер навесні 2014 року;

Василь Сергієнко — Герой України, журналіст, поет, соціолог, громадський діяч, зачислений до Героїв Небесної Сотні. Закатований насмерть навесні 2014 року;

Віталій Коломієць — уродженець Стеблева, активний євромайданівець, доброволець АТО, загинув під Іловайськом 29 серпня 2014 року;

Роман Сокуренко – євромайданівець, воїн АТО, під Іловайськом отримав смертельне поранення, 44 доби боровся за життя. Його останніми словами на українській землі перед вильотом у німецький госпіталь були «Борітеся – поборите! Краще померти в бою, ніж жити, стоячи на колінах»;

Учасник Революції Гідності Мазуренко Сергій Федосійович -військовослужбовець ЗСУ, загинув на Донбасі восени 2022 року;

Учасник Революції Гідності Купрєєв Юрій Олександрович зазнав кримінального переслідування внаслідок участі в протестних діях громадян проти влади на Соборній площі у Черкасах. З початку великої війни —військовослужбовець ЗСУ, позивний Купідон, загинув на Донбасі влітку 2022 року.

Сьогодні, у День Гідності та Свободи, дякуючи за свої конституційні права і свободи, а також захист незалежності, суверенітету і територіальної цілісності нашої держави, за оборону від російських окупантів, ми вшановуємо пам'ять всіх загиблих за Україну…

Вистоїмо! Переможемо!