Сьогодні ми вшановуємо пам'ять невинних жертв найцинічнішого, нелюдського злочину— фізичного і морального винищення українців голодом.

Дата: 26.11.2022 12:52

У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 років, найстрашнішим був Голодомор 32-33-го років. Нас знищували, бо ми хотіли стати вільними; нас знищували, бо ми пам’ятали свою державність; нас знищували, бо ми були українцями. Нам достеменно не відомі імена всіх замучених, але ми повинні пам’ятати сам факт злочину. Голодомор 1932—1933 років забрав життя щонайменше 300 тисяч жителів Черкаської області. Найбільше постраждав тодішній Корсунь-Шевченківський район – щонайменше 13 521 померлий. Пам’ятаймо!..

Сьогодні представники влади та жителі Корсунь-Шевченківської міської територіальної громади поклали квіти та пшеничні колоски до підніжжя пам’ятного хреста жертвам Голодомору 1932 – 1933 рр. в сквері ім.Сошенка. Запалили свічки та хвилиною мовчання вшанували пам'ять жертв голодоморів – Геноциду українського народу. Панахиду за невинно убитими Голодомором провів настоятель Спасо – Преображенського храму Православної Церкви України, протоієрей Ростислав Било.

Дякуємо тим, хто пам’ятає злочини нелюдів минулого і тим, хто боронить нас від нелюдів сучасності. Хай пам'ять про убитих Голодомором зміцнить нашу жагу до Перемоги над російськими окупантами.

Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо.