Шукаємо кандидатів у прийомні батьки!

Дата: 14.03.2023 10:06

Прийомна сім’я - це одна з форм сімейного виховання 👇

Сім'я або особа, що не перебуває у шлюбі, яка добровільно взяла на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей називається прийомною сім’єю. Відповідно, батьків у таких родинах правильно називати прийомними батьками.

🤔 Що потрібно для створення прийомної сім’ї?

✅ Дохід – він має бути не меншим за розмір прожиткового мінімуму, встановленого законом для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

✅ Вік батьків – вони мають бути повнолітніми та працездатними! А ще забезпечити всі потреби й інтереси дитини до її 18-річчя. Тому необхідно, щоб вихованці досягли повноліття до того, як батьки стануть пенсіонерами.

✅ Належні побутові умови – санітарний стан, визначена законодавством площа приміщення, усі необхідні меблі та техніка для проживання, виховання та розвитку дитини.

Що ж до фінансової підтримки, то державою щомісячно виділяється 2,5 прожиткових мінімумів на кожну дитину ( від 5680,00 грн. до 7082,50 грн., залежно від віку дитини), а на дитину з інвалідністю – 3,5 прожиткових мінімумів (від 7952,00 грн. до 9915,50 грн., залежно від віку дитини).

Грошове забезпечення для прийомних батьків встановлено у розмірі прожиткового мінімуму на кожну прийомну дитину.

То ж, для створення прийомної сім’ї необхідно:

1️⃣Звернутися до служби у справах дітей за місцем проживання:

✅ проконсультуватися з фахівцем;

✅ пройти співбесіду;

✅подати пакет документів.

2️⃣ Скласти акт обстеження житлово-побутових умов:

✅спеціаліст центру соціальних служб складає акт обстеження житлово-побутових умов.

3️⃣ Пройти навчання з виховання дітей

4️⃣ Стати на облік у кандидати:

✅пройти курс навчання;

✅отримати довідку про навчання;

✅отримати рекомендацію центру соціальних служб щодо включення у кандидати в єдиний банк даних.

5️⃣ Отримати рішення про створення прийомної сім’ї.

6️⃣ Отримати направлення на знайомство і встановлення контакту з дитиною.

7️⃣ Отримати рішення про влаштування конкретної дитини у прийомну сім’ю.

За додатковою інформацією звертайтеся до служби у справах дітей виконавчого комітету Корсунь-Шевченківської міської ради за адресою: кабінет 18, вул. Шевченка, 42, м. Корсунь-Шевченківської міської ради.