Будьте обережні! Шахраї можуть видавати себе за соціальних працівників

Дата: 19.06.2023 12:31

Шахраї найчастіше у своїй діяльності орієнтуються на людей похилого віку, оскільки останні довірливіші та беззахисні.

Зловмисники можуть представлятися працівниками соціальних служб, пенсійних та благодійних фондів, тощо. Під приводом — нібито виплати додаткових пенсій, всіляких держвиплат або надання матеріальної допомоги — шахраї проникають у будинки до людей.

Якщо до вас приходять невідомі особи, перш за все, не впускайте їх до оселі та попросіть показати посвідчення. Далі — поцікавтеся метою візиту й зателефонуйте до установи, щоб пересвідчитись чи дійсно до вас направляли таких працівників.

Нерідко шахраї працюють під виглядом продавців різних товарів. Вони приходять до ваших будинків та пропонують щось придбати за привабливо низькою ціною. Пенсіонер іде за грошима й таким чином зловмисники дізнаються, де лежать гроші. Далі, один із них відволікає господаря, а інший – викрадає заощадження.

Не довіряйте невідомим особам, яких вперше бачите. В разі, якщо ви стали жертвою шахраїв, не гайте часу та одразу телефонуйте до поліції за номер «102».

За інформацією Поліції Черкаської області