Підприємці Черкащини віддають перевагу програмним реєстраторам розрахункових операцій

Дата: 27.09.2023 10:13

Головне управління ДПС у Черкаській області повідомляє, що підприємці регіону з 1 серпня 2023 року зареєстрували програмних реєстраторів розрахункових операцій в 2,2 рази більше ніж класичних РРО.

Нагадаємо, Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» відновили положення щодо відповідальності суб’єктів господарювання за порушення вимог Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (Закон 265). Зокрема, з 1 жовтня 2023 року у разі встановлення контролюючими органами факту не проведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО з фіскальним режимом роботи, будуть застосовуватись фінансові санкції, передбачені п. 1 ст. 17 Закону 265.

Умовою дотримання законодавства у сфері застосування РРО/ПРРО є реєстрація РРО та/або ПРРО в контролюючому органі.

Із початку 2023 року суб’єктами господарювання Черкаської області зареєстровано 3793 ПРРО та 2660 РРО, зокрема за період з 1 серпня 2023 року 1813 ПРРО та 812 РРО. Зазначені статистичні дані свідчать про переваги використання суб’єктами господарювання програмних РРО.

ДПС пропонує до застосування безоплатне ПРРО від ДПС, функціонал якого відповідає законодавчим вимогам. А придбання, оновлення та застосування не потребує витрат та спеціальних навичок користувача. Завантажити ПРРО від ДПС можна тут: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro.

Звертаємо увагу суб’єктів господарювання, що працівники будь-якого ЦОП Головного управління ДПС у Черкаській області за потреби допоможуть зареєструвати ПРРО та надати консультацію щодо його використання.