Пошук

Про коригування податкових зобов’язань, нарахованих при постачанні товарів

Дата: 02.11.2023 15:29
Кількість переглядів: 83

Фото без описуЧи має право постачальник відкоригувати податкові зобов’язання,
нараховані при постачанні товарів особі, яка реорганізувалася шляхом
злиття (приєднання), у разі повернення таких товарів правонаступником?

Відповідно до п. 1 ст. 106 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003
року № 435-ІУ зі змінами та доповненнями (далі - ЦКУ) злиття, приєднання,
поділ та перетворення юридичної особи здійснюються за рішенням його
учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими
документами, а у випадках, передбачених законом, - за рішенням суду або
відповідних органів державної влади.
Пунктами 3, 6 ст. 4 розд. І Закону України від 15 травня 2003 року №
755-ІV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб -
підприємців та громадських формувань» зі змінами та доповненнями
визначено, що у разі злиття юридичних осіб здійснюється державна
реєстрація новоутвореної юридичної особи та державна реєстрація
припинення юридичних осіб, що припиняються у результаті злиття.
Припинення вважається завершеним з дати державної реєстрації припинення
юридичних осіб, що припиняються у результаті злиття. У разі приєднання
юридичних осіб здійснюється державна реєстрація припинення юридичних
осіб, що припиняються у результаті приєднання, та державна реєстрація змін
до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб,
фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР), щодо
правонаступництва юридичної особи, до якої приєднуються. Приєднання
вважається завершеним з дати державної реєстрації змін до відомостей, що
містяться в ЄДР, щодо правонаступництва юридичної особи, до якої
приєднуються.    Враховуючи те, що товари повертаються не юридичною
особою - отримувачем таких товарів, а її правонаступником - новим
суб’єктом господарювання та новим платником ПДВ, то підстави для
коригування податкових зобов’язань у постачальника відсутні.
Операція з повернення товарів правонаступником для цілей
оподаткування ПДВ розглядається як операція з постачання товарів, яка
відповідно до п. 185.1 ст. 185 ПКУ є об’єктом оподаткування ПДВ. За
результатами здійснення такої операції особа, яка повертає товар
(правонаступник) зобов’язана нарахувати податкові зобов’язання, скласти
податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора