Пошук

Виконавчий комітет міської ради приймає участь у розробці Черкаською ОДА Регіонального плану управління відходами у Черкаській області.

Дата: 20.11.2023 17:13
Кількість переглядів: 181

Фото без описуСміття, що душить громаду/країну/планету

Розкладання органіки на сміттєзвалищі призводить до пошкодження озонового шару і сприяє процесу глобального потепління. Розвинуті країни вже давно навчилися ставитися до сміття не як до непотребу, а як до цінного ресурсу енергії або нових речей. Приміром, Швеція переробляє 99% сміття на паливо та сировину для виробництва. Британія перетворює харчові відходи на енергію. Індія з пластику робить асфаьт.

В Україні непотріб – горе для усіх без винятку територіальних громад. За обсягами утворення відходів Черкащина посідає 12-те місце в Україні.

Це гроші, які гниють, забруднюючи наше довкілля, а натомість можуть створювати робочі місця, приносити податки, розвивати місцеві громади.

Перспективи будівництва і запуску сміттєпереробних заводів є у кожній області. Усі розуміють необхідність перероблення сміття, інвестори цікавляться умовами відкриття заводів, але ситуація змінюється повільно.

Що потрібно робити…

До чинного законодавства вже внесені зміни, які мають встановити в галузі відходів нові прозорі правила, що дозволить побудувати сучасну інфраструктуру управління відходами, створити можливості для залучення інвестиції у будівництво сміттєпереробних заводів.

У Черкаській обласній державній адміністрації утворена робоча група, яка розробляє «Регіональний план управління відходами у Черкаській області до 2030 року» з метою аналізу та координації поводження з відходами в області та поділом території регіону на кластери. Це забезпечить розвиток інфраструктури управління відходами шляхом виділення земельних ділянок під будівництво сміттєпереробних заводів, сортувальних ліній, побудови логістичної моделі об’єктів інфраструктури, модернізації (реконструкції) існуючих і планування будівництва нових об’єктів, закриття та рекультивації сміттєзвалищ, що не відповідають вимогам екологічної безпеки. На сьогодні територія області умовно розподілена на 4 кластери (Черкаський, Золотоніський, Звенигородський, Уманський) для залучення інвестицій і будівництва сміттєпереробних комплексів (заводів).

Будівництво сміттєпереробних заводів потребує тісної співпраці з місцевою владою, оскільки в компетенції органів місцевого самоврядування – вирішення питань збирання, транспортування, утилізації та знешкодження побутових відходів (ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Так що, будівництво полігону побутових відходів на часі і виконавчий комітет Корсунь-Шевченківської міської ради налаштований на організацію сучасного, цивілізованого управління відходами.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора