Чужорідні види рослин та тварин: робоча група при Міндовкілля напрацьовує критерії для їх визначення
Представники Міндовкілля та інших органів влади, науковці, фахівці установ природно-заповідного фонду, громадських природоохоронних організацій у межах Міжвідомчої робочої групи напрацьовують критерії визначення чужорідних видів рослин чи тварин.
Документ встановлюватиме чіткі вимоги, за якими визначатимуть інвазивність того чи іншого виду тварини чи рослини і їх вплив на біорізноманіття та пов'язані з ним екосистемні послуги, економіку, здоров’я людини.
Олександр Краснолуцький: “Чужорідні види дерев здатні змінити або знищити цілі екосистеми. Адже не маючи природних ворогів на нових територіях, вони швидко розмножуються, захоплюють простір та витісняють місцеві види із природних ландшафтів. Методичні рекомендації, над якими наразі працюють провідні експерти та науковці, стануть важливим документом не лише для контролю таких видів та збереження української природи, а й важливим кроком у процесі гармонізації національного законодавства до актів Європейського Союзу”.
Після доопрацювання робочою групою Міндовкіллям будуть затверджені два документи:
Критерії віднесення видів рослин та тварин до чужорідних та схема укладення Переліку інвазійних чужорідних видів України (підлягають юстуванню);
Науково-методичні рекомендації стосовно проведення оцінки впливу інвазійних чужорідних видів на біорізноманіття, економіку та здоров’я людини.
Нагадаємо, що торік Міндовкілля наказом затвердило Перелік інвазійних видів дерев, який у результаті був скасований на вимогу ДРС та Мін’юсту. Після чого ми розпочали роботу з доопрацювання цього документа.
« повернутися до розділу «Відділ з питань екології та охорони довкілля інформує»