Пошук

Застосунок ЕкоЗагроза

Дата: 31.01.2024 14:54
Кількість переглядів: 238

Фото без опису

Активна громадськість є важливим рушієм суспільних змін та відіграє чималу роль в охороні навколишнього природного середовища. Важливо не ігнорувати проблеми забруднення довкілля, тому інформуємо вас про те, куди можна скаржитися громадянам на екологічні злочини, виявлені на території громади.

ЕкоЗагроза – це вебресурс Міндовкілля, де можна дізнатись достовірну інформацію про стан довкілля у кожному регіоні та повідомити про всі виявлені факти екологічних злочинів. Для цього заявнику необхідно пройти авторизацію та оформити електронне звернення. Постановою Кабінету Міністрів України № 783 від 28.07.2023 затверджено порядок реагування на них з боку Держекоінспекції та обласних державних адміеістрацій.

Так, на підставі електронних звернень, отриманих через «ЕкоЗагрозу», фахівці Державної екологічної інспекції України та її територіальних органів здійснюватимуть фіксацію фактів екологічних порушень, займатимуться обстеженням місць подій, складатимуть акти огляду територій, проводитимуть розрахунки збитків тощо. З інформацією щодо результатів розгляду звернень заявники також можуть ознайомитися в особистому кабінеті у застосунку «ЕкоЗагроза».

Крім того, слід зазначити, що матеріали, отримані вищезазначеними державними органами можуть слугувати доказами для визначення ступеня забруднення довкілля, кваліфікації вчиненого злочину, обчисленню шкоди екологічних злочинів, встановлення та притягнення до відповідальності винних осіб, а також стягнення репарацій з рф.

Крім того, у застосунку ЕкоЗагроза доступна функція виклику екстрених служб. На інтерактивній мапі зафіксовані дані моніторингових систем щодо рівня радіаційного забруднення по всій Україні та актуальні факти екологічних загроз, спричинених внаслідок російської агресії.

Веб-ресурс і додаток ЕкоЗагроза розроблені Міністерством захисту довкілля і природних ресурсів України за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та партнерів – проєкту USAID/UK AID «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS», APENA2 та SaveDnipro.

Посилання на вебресурс ЕкоЗагроза:

https://ecozagroza.gov.ua

GooglePlay – завантажити додаток: https://bit.ly/ecozagroza_googleplay

AppStore – завантажити додаток:

https://apple.co/3P7pyJ8


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора