Пошук

Торгівля ранньоквітучими весняними рослинами заборонена!

Дата: 07.03.2024 15:06
Кількість переглядів: 99

Фото без опису

Первоцвіти – це безцінний дар природи, який потребує нашого збереження для майбутніх нащадків.

Більшість рослин, які віщують нам прихід весни, за останні десятиліття опинилися на межі зникнення та занесені до Червоної книги України, а саме: підсніжник звичайний, шафран Гейфелів (крокус), цибуля ведмежа (черемша), сон-трава та багато інших. Ці рослини підлягають суворій охороні, а за незаконний збір та продаж первоцвітів передбачена адміністративна відповідальність.

Згідно зі статтею 88-1 Кодексу про адміністративні правопорушення, за порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу передбачений штраф від 510 до 1700 грн із конфіскацією рослини. Якщо йдеться про рослини, занесені до Червоної книги України або які охороняються відповідно до міжнародних договорів, то штраф вже від 1700 до 3655 грн.

          Крім того, за один екземпляр незаконної зірваної Червонокнижної квітки  передбачена відповідна компенсація за її знищення. Наприклад, черемша (цибуля ведмежа) – 62 грн, шафрани (крокуси) та підсніжники – від   49 до 62 грн (залежно від виду), сон-трава – від 37 до 62 грн (залежно від виду).

Будьте свідомими та відповідальними! Не купуйте первоцвіти! Не підтримуйте незаконну торгівлю!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора