Догляд за кронами дерев

Дата: 11.03.2024 17:21

Фото без описуПротягом останнього періоду набуває великого соціально – екологічного значення питання догляду за кронами дерев, зокрема в частині обрізування, яке здійснюють не завжди професійні підприємства чи організації, що призводить до пошкодження дерев, їх естетичного вигляду, порушення балансу функціонування біологічних процесів, вразливості до шкідників та хвороб тощо.

У нашій громаді як і по всій території України обрізка зелених насаджень здійснюється згідно чинних на сьогоднішній день Правила утримання зелених насаджень у населених пунктах України (надалі-Правила), затверджені наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006 № 105, які регулюють питання формування, утримання та догляду за зеленими насадженнями, а також вимоги яких поширюються на установи, підприємства, організації та громадян, які власне займаються проектуванням, створенням, ремонтом і утриманням зелених насаджень. Наразі зазначені Правила є застарілими нормами щодо догляду за зеленими насадженнями з огляду на передовий європейський досвід, а також враховуючи зміни у сучасному підході до озеленення зелених зон у населених пунктах (зокрема поширення висаджування високодекоративних інтродукованих видів деревних рослин) та особливо зміни кліматичних умов урбанізованого середовища існує потреба у новому підході до догляду за кронами деревних рослин.

З метою врегулювання питання догляду в цілому на території Корсунь-Шевченківської територіальної громади за зеленими насадженнями, зокрема кронами дерев для їх охорони та збереження у населених пунктах територіальної громади, утримання у здоровому впорядкованому стані, створення та формування високодекоративних, стійких до зростання в умовах міського середовища насаджень, а також визначення рекомендованих правових організаційних засад догляду за деревними насадженнями, спрямованими на забезпечення сприятливих умов життєдіяльності людини рекомендуємо ознайомитися та використовувати на практиці український перекладу європейських стандартів догляду за деревами, а саме: «Висадка дерев», «Механічна стабілізація дерев», «Обрізка дерев».

Додаток 1. Висадка дерев

Додаток 2. Стабілізація дерев