Пошук

У 2023 році платник податку продав вантажний автомобіль іншій фізичні особі. Оформлення договору було здійснено в сервісному центрі МВС. Сплата податку та військового збору була здійснена при оформленні продажу авто. Чи необхідно подавати декларацію?

Дата: 26.03.2024 08:07
Кількість переглядів: 56

Фото без описуВідповідно до п. 173.1 ст. 173 Податкового кодексу України дохід
платника податку від продажу (обміну) об'єкта рухомого майна протягом
звітного податкового року підлягає оподаткуванню.
Платник податку зобов'язаний подавати річну декларацію про майновий
стан і доходи (податкову декларацію) відповідно до цього Кодексу.
Платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим
агентом, зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного
оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками
звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів (п.п.
168.2.1. п. 168.2 ст. 168 ПКУ).
Оскільки зазначений випадок не підпадає під випадки, встановлені п.
179.2 ст. 179 Кодексу, так як податок та військовий збір сплачувався не під час
нотаріального посвідчення договорів, то у даному випадку платник податку
повинен подати податкову декларацію за наслідками 2023 року.
За інформацією ДПС.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора