Пошук

Про газопроводи, які проходять по землях територіальної громади.

Дата: 01.04.2024 10:50
Кількість переглядів: 93

Фото без описуЗа інформацією Черкаської філії ТОВ «ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ» КАНІВСЬКОЇ УЕГГ КОРСУНЬ-ШЕВЧЕНКІВСЬКОЇ ДІЛЬНИЦІ, доводимо до відома власників та орендарів земельних ділянок, які знаходяться в межах охоронних зон  ГРМ.


На території Нашої громади знаходяться земельні ділянки, які входять до охоронних зон газорозподільної системи, та використовуються власниками і орендарями. Охоронна зона підземних газопроводів та засобів захисту від електрохімічної корозії становить по 2 м в обидва боки від осі газопроводу чи кабелю. Для ГРП, ШРП технічні смуги становлять 10 м по периметру споруди. 
Згідно Кодексу газорозподільних систем сільськогосподарські роботи в охоронних зонах проводяться власниками, орендарями земельних ділянок, землевласниками та землекористувачами з попереднім повідомленням про їх початок Корсунь–Шевченківської дільниці Канівського УЕГГ ЧФ ТОВ «Газорозподільні мережі України».
Проведення ремонтних, будівельних та земляних робіт в охоронній зоні газорозподільної системи здійснюється відповідно до законодавства за письмовим погодженням Оператора ГРМ (газорозподільних мереж) - Корсунь–Шевченківської дільниці Канівського УЕГГ ЧФ ТОВ «Газорозподільні мережі України». Юридичні та фізичні особи, а також фізичні особи-підприємці для отримання погодження Оператора ГРМ на проведення ремонтних, будівельних та/або земляних робіт в охоронній зоні ГРМ повинні подати Оператору ГРМ для узгодження проект плану їх проведення, розроблений з урахуванням вимог будівельних, а за необхідності - інших норм і правил, що регламентують ці роботи, а також заяву (лист) на отримання погодження.
Оператор ГРМ протягом 10 робочих днів з дня реєстрації письмового звернення юридичної чи фізичної особи або фізичної особи-підприємця щодо погодження проведення ремонтних, будівельних та/або земляних робіт в охоронній зоні ГРМ має надати письмове погодження або письмову обґрунтовану відмову. Письмове погодження надається на безоплатній основі.
Відмова в наданні письмового погодження на проведення робіт на земельних ділянках, розташованих у межах охоронних зон, надається Оператором ГРМ у разі, якщо проведення робіт заборонено Кодексом газорозподільних систем чи створить загрозу виникнення аварії (аварійної ситуації) на об’єктах ГРМ.
До початку ремонтних, будівельних та земляних робіт в охоронній зоні наказом організації, що проводить роботи, з числа фахівців призначається особа, відповідальна за проведення ремонтних, будівельних та земляних робіт (керівник робіт).
Юридичні та фізичні особи, а також фізичні особи-підприємці, що проводять ремонтні, будівельні та земляні роботи в охоронних зонах, зобов’язані не пізніше ніж за добу до початку робіт повідомити представника Оператора ГРМ щодо проведення робіт.
Фізична особа або персонал юридичної особи чи фізичної особи-підприємця, залучені для проведення ремонтних, будівельних та земляних робіт в охоронних зонах, повинні бути ознайомлені (проінструктовані) представником Оператора ГРМ з інформацією про місцезнаходження газопроводу і споруд на ньому, їх позначення на місцевості, можливі аварійні ситуації і дії при їх виникненні.
Для належного виконання Оператором ГРМ функцій щодо забезпечення гарантованого рівня надійності, безпеки, якості та величини тиску газу, запобігання можливим витокам газу та недопущення аварійних ситуацій споживач зобов’язаний забезпечити доступ на власні об’єкти представникам Оператора ГРМ за їх службовими посвідченнями для виконання службових обов’язків.
В межах охоронних зон забороняється:
•    складування матеріалів і устаткування;
•    садіння дерев; 
•    влаштування стоянок автотранспорту , гаражів та інших споруд, в тому числі тимчасових;
•    переміщати, демонтувати, засипати, пошкоджувати покажчики трас підземних газопроводів та місць розташування мережевих споруд на них, контрольно-вимірювальні пункти;
•    відкривати самовільно люки газових колодязів і коверів, двері ГРП, ШРП, вузлів обліку газу, установок електрохімічного захисту газопроводів тощо, відкривати і закривати крани і засувки, відключати і включати електроживлення обладнання об’єктів газорозподільної системи.


В разі самовільного втручання, пошкодження об’єктів системи газопостачання, створенні аварійної ситуації на ГРМ ремонтні та відновлювальні роботи проводяться за рахунок суб’єкта, який вчинив пошкодження.
З метою запобігання руйнування кореневою системою дерев ізоляції підземних газопроводів та створення аварійної ситуації прохання дотримуватись чинного законодавства, не висаджувати та видити ті дерева, які виросли в охоронній зоні  ГРМ. В разі незгоди Оператор ГРМ має право власними силами очистити трасу газопроводів від насаджень.


Разом з тим нагадуємо, що у відповідності до п 7.18 ДБН В.2,5-20-2018 «Газопостачання» рекомендована глибина прокладеного газопроводу по орним землям становить не менше 1м.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора