Меморіально–мистецьке віче пам’яті Василя Сергієнка

Дата: 04.04.2024 12:37

4 квітня 2024 року – десяті роковини по жахливій смерті учасника Революції Гідності, соціолога, журналіста, громадського діяча і поета, Героя Небесної Сотні та Героя України Василя Миколайовича Сергієнка

Сьогодні біля пам'ятника Тарасу Шевченку відбулося меморіально– мистецьке віче пам’яті Василя Сергієнка– патріота, якому боліла доля України. Саме біля підніжжя пам’ятника Тарасу Шевченку, під час Революції Гідності в 2013–2014 роках найчастіше відбувалися народні віче. Саме тут Василь Сергієнко закликав українців звільнитися від російського ярма і власних доморощених злочинців. Тарас Шевченко стояв за його плечима і надихав до полум’яного слова журналіста-викривача, соціолога, громадського діяча.

За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції Гідності, Указом Президента України від 21 листопада 2014 року Василю Сергієнку було надано звання Героя України з відзначенням орденом “Золота Зірка” (посмертно).

Відразу після меморіального віче на могилі Василя Сергієнка відбулася панахида, яку відправив настоятель Спасо-Преображенського храму Православної Церкви України митрофорний протоієрей Ростислав Било.

Слава Герою, світла пам’ять Василю Сергієнку. Царство Небесне і вічна пам'ять всім загиблим за Україну та її незалежність. Доземний уклін і слава Героям!🇺🇦