Пошук

26 квітня відбулося засідання постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, планування, бюджету та фінансів

Дата: 26.04.2024 14:41
Кількість переглядів: 50

Фото без опису

У ході підготовки до пленарного засідання 73 чергової сесії 8 скликання Корсунь-Шевченківської міської ради 26 квітня відбулося засідання постійної комісії з питань соціально- економічного розвитку, планування, бюджету та фінансів.

На чолі із головою комісії Людмилою Семененко, члени комісії розглянули 13 питань. Зокрема, у зв’язку із необхідністю збільшення коштів для відшкодування пільгових медикаментів пільговим категоріям населення розглянуто та підтримано внесення змін до рішення Корсунь- Шевченківської міської ради від 25.11.2022 року №38-2/VIII «Про затвердження Програми підтримки КНП «Корсунь- Шевченківський центр первинної медико-санітарної допомоги» Корсунь-Шевченківської міської ради на 2023-2025 роки».

Також на комісії розглянуто питання щодо затвердження перспективного плану заходів щодо оптимізації закладів загальної середньої освіти Корсунь- Шевченківської громади на 2024-2027 роки та реорганізацію Корсунь- Шевченківського ліцею Корсунь- Шевченківської міської ради шляхом приєднання до Корсунь-Шевченківської гімназії. Як зазначив начальник відділу освіти, молоді та спорту Руслан Савчук, з прийняттям та вступом в дію Закону України від 16.01.2020 № 463-IX «Про повну загальну середню освіту» з’явилось законодавче підгрунтя для реформування системи загальної середньої освіти, що має сприяти підвищенню якості освіти та освітньої діяльності, істотному зростанню інтелектуального та культурного потенціалу суспільства та особистості. У зв’язку з цим виникла необхідність приведення до вимог чинного законодавства мережі закладів загальної середньої освіти Корсунь- Шевченківської міської територіальної громади. Статтею 35 Закону України «Про повну загальну середню освіту» визначено типи закладів освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти на певному рівні:

• початкова школа, що забезпечує здобуття початкової освіти;

• гімназія, що забезпечує здобуття базової середньої освіти;

• ліцей, що забезпечує здобуття профільної середньої освіти.

Переоформлення установчих документів закладів освіти з метою приведення їх у відповідність із новим чинним законодавством планувалось здійснити протягом п’яти років з дня набрання чинності Закону України «Про освіту» (до вересня 2022 року). Проте, зважаючи на необхідність вдосконалення окремих положень законодавства, прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти», що набрав чинності 08.08.2021 року. Згідно зі змінами до законодавства, продовжено перехідний період для трансформації, оптимізації мережі закладів освіти та строки впорядкування документів закладів загальної середньої освіти, а саме:

• рекомендовано засновникам закладів освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, до 01 вересня 2027 року привести установчі документи закладів освіти у відповідність із цим Законом, врахувавши строки набрання чинності окремими положеннями цього Закону.

Детальніше про оптимізацію мережі закладів освіти: http://surl.li/szllx

Питання, розглянуті на комісії, винесені на чергове засідання сесії Корсунь- Шевченківської міської ради.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора