ОГОЛОШЕННЯ
За інформацією Черкаського районого управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області повідомляємо, що у вересні 2024 року заплановано розпочати осінню кампанію з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу із розкладання наземним розподілом принад на території Черкаського району.
Сказ – одна з найнебезпечніших вірусних хвороб, спільних для тварин та людей.
Епізоотична ситуація по сказу як в Україні, так і на Черкащині залишається напруженою. Щороку від сказу гинуть тисячі тварин. На жаль, хворіють та помирають люди. Проводиться вакцинація сприятливих свійських тварин, але небезпека приходить з дикої фауни від тварин, яких ми не можемо ізолювати і піддати класичним щепленням.
Досвід країн Європейського Союзу переконливий – лише пероральна вакцинація гарантує створення імунного фону в диких м’ясоїдних тварин. Науковцями розроблено ефективні вакцини і опрацьовано методики вакцинації, які дають змогу охопити наявне поголів’я диких тварин та досягти бажаних результатів.
Під час кампанії буде оброблена площа Черкаського району у кількості 4947,85 км², при цьому будуть застосовуватись спеціальні приманки із антирабічною вакциною для диких м’ясоїдних, яка безпечна для людей та інших тварин.
Приманка має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку (3 см на 5 см), із запахом м’ясокісткового борошна. Усередині - желеподібна капсула з високоімунною вакциною проти сказу. Вакцина створює специфічний імунітет при пероральному застосуванні; не виділяє вакцинний вірус зі слиною; безпечна для інших тварин; безпечна для людини і природного середовища; стабільна в польових умовах.
Розкидання вакцини буде проводитись наземним розподілом принад біля лісових та сільськогосподарських угідь , поза територіями населених пунктів, навколо водоймищ, вздовж автошляхів. Дані заходи забезпечать створення стійкого імунітету у диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника сказу та значно покращать епізоотичну ситуацію в регіоні.
Тривалість проведення пероральної імунізації залежатиме від погодних умов, до охоплення всієї території.
Звертаємось до мешканців громади з проханням із порозумінням віднестись до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин. При виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки, не переносити з місця, а залишати привабливими для тварин.
Заздалегідь дякуємо за розуміння!
« повернутися до розділу «Відділ з питань екології та охорони довкілля інформує»